fbpx

Efektowne wejście

Jedna z przyszłych Panien Młodych powiedziała mi ostatnio, że marzy się jej uchwycone na zdjęciu efektowne wejście, na którym wraz ze swoim przyszłym Mężem wchodzi do pięknie wystrojonego kościoła. Wkoło pełno kwiatów, biały dywan, lampiony… Przybyli goście uśmiechają się serdecznie, patrząc z podziwem na Parę sunącą dostojnie do ołtarza…

To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych momentów w reportażu ślubnym. Od tego momentu rozpoczyna się oficjalna, dostępna dla wszystkich część uroczystości. Warto więc zadbać o to, by wszystko wyglądało pięknie i efektownie. W tym miejscu dobrze jest pamiętać o kilku aspektach.

Efektowne wejścieEfektowne wejście

– Zanim wejdziecie do kościoła, poproście wszystkich wszystkich przybyłych o zajęcie miejsc w środku. Naprawdę nie ma w tym momencie nic gorszego, niż goście którzy w wyścigu do miejsc siedzących wybiegają przed Parę Młodą, lub depczą im po piętach/ welonie/ trenie.

– Jeśli do świątyni wprowadzają Was dzieci lub ksiądz, pamiętajcie o zachowaniu odległości. Dzięki temu będziecie widoczni w całej okazałości. Jeśli dzieci są zbyt małe i istnieje ryzyko, że nie będą chciały iść same, warto poprosić opiekunów o ich dyskretne prowadzenie.

– Czasem Pannę Młodą do kościoła wprowadza ojciec, podczas gdy Pan Młody czeka przy ołtarzu. Jeśli w miejscu w którym ma nastąpić symboliczne “przekazanie” nie ma wystarczającej przestrzeni (np. ciasny kościół), proponuję Panu Młodemu czekać na swą ukochaną nieco wcześniej. Często zdarza się bowiem, że w tej wyjątkowej chwili momencie na drodze stają Wam ławki czy krzesła, co jest kłopotliwe i wymaga wręcz (zwłaszcza od ubranej w rozłożystą suknię Panny Młodej) pewnej ekwilibrystyki.

Powyższe sugestie mogą okazać się cenne zwłaszcza w sytuacjach, gdy wchodzicie do kościoła po rozłożonym specjalnie na tę okazję, często niestety dość śliskim płótnie. Zachowanie przestrzeni umożliwi Wam płynne wejście i pozwoli uniknąć przykrych wpadek.

A skoro już mowa o zajmowaniu miejsc w kościele/ USC, poproście swoich gości o to, by usiedli w ławkach blisko Was. Dzięki temu będą żywymi uczestnikami całej uroczystości, a ich uśmiechy pięknie dopełnią kadry fotograficzne.  Wygląda to znacznie lepiej niż puste miejsca tuż za Wami i nieprzebrane tłumy gdzieś z tyłu.

Zobacz również

Menu