fbpx

Efektowne wejście

Jedna z przyszłych Panien Młodych powiedziała mi ostatnio, że marzy o zdjęciu, na którym wraz ze swoim przyszłym Mężem wchodzi do pięknie wystrojonego kościoła. Wkoło pełno kwiatów, biały dywan, lampiony… Przybyli goście uśmiechają się serdecznie, patrząc z podziwem na Parę sunącą dostojnie do ołtarza… To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych momentów w reportażu ślubnym. Od tego momentu rozpoczyna się oficjalna, dostępna dla wszystkich część uroczystości. Warto więc zadbać o to, by wszystko wyglądało pięknie i efektownie. W tym miejscu dobrze jest pamiętać o kilku aspektach:

– Zanim wejdziecie do kościoła, poproście wszystkich wszystkich przybyłych o zajęcie miejsc w środku. Naprawdę nie ma w tym momencie nic gorszego, niż goście którzy w wyścigu do miejsc siedzących wybiegają przed Parę Młodą, lub depczą im po piętach/ welonie/ trenie.

– Jeśli do świątyni wprowadzają Was dzieci lub ksiądz, pamiętajcie o zachowaniu odległości. Dzięki temu będziecie widoczni w całej okazałości. Jeśli dzieci są zbyt małe i istnieje ryzyko, że nie będą chciały iść same, warto poprosić opiekunów o ich dyskretne prowadzenie.

– Czasem Pannę Młodą do kościoła wprowadza ojciec, podczas gdy Pan Młody czeka przy ołtarzu. Jeśli w miejscu w którym ma nastąpić symboliczne “przekazanie” nie ma wystarczającej przestrzeni (np. ciasny kościół), proponuję Panu Młodemu czekać na swą ukochaną nieco wcześniej. Często zdarza się bowiem, że w tej wyjątkowej chwili momencie na drodze stają Wam ławki czy krzesła, co jest kłopotliwe i wymaga wręcz (zwłaszcza od ubranej w rozłożystą suknię Panny Młodej) pewnej ekwilibrystyki.

Powyższe sugestie mogą okazać się cenne zwłaszcza w sytuacjach, gdy wchodzicie do kościoła po rozłożonym specjalnie na tę okazję, często niestety dość śliskim płótnie. Zachowanie przestrzeni umożliwi Wam płynne wejście i pozwoli uniknąć przykrych wpadek.

A skoro już mowa o zajmowaniu miejsc w kościele/ USC, poproście swoich gości o to, by usiedli w ławkach blisko Was. Dzięki temu będą żywymi uczestnikami całej uroczystości, a ich uśmiechy pięknie dopełnią kadry fotograficzne.  Wygląda to znacznie lepiej niż puste miejsca tuż za Wami i nieprzebrane tłumy gdzieś z tyłu.

Najnowsze wpisy

TAGI

Co nowego na Instagramie?

Menu