fbpx

Efektowne wejście – początek ceremonii ślubnej

Jedna z przyszłych Panien Młodych powiedziała mi ostatnio, że marzy się jej uchwycone na zdjęciu efektowne wejście, na którym wraz ze swoim przyszłym Mężem wchodzi do pięknie wystrojonego kościoła. Wkoło pełno kwiatów, biały dywan, lampiony… Przybyli goście uśmiechają się serdecznie, patrząc z podziwem na Parę sunącą dostojnie do ołtarza…

Najpiękniejsze chwile w dniu ślubu

Najpiękniejsze chwile w dniu ślubu to te najbardziej ulotne, trwające często kilka, lub kilkanaście sekund. Wejście do kościoła to bez wątpienia jeden z tych pięknych momentów, które warto utrwalić w reportażu ślubnym. Właśnie wtedy rozpoczyna się oficjalna, dostępna dla wszystkich część uroczystości. Warto więc zadbać o to, by wszystko wyglądało pięknie i efektownie. W tym miejscu dobrze jest pamiętać o kilku aspektach.

Efektowne wejście

Efektowne wejście – o czym trzeba pamiętać?

  • Zanim wejdziecie do kościoła, poproście wszystkich wszystkich przybyłych o zajęcie miejsc w środku. Naprawdę nie ma w tym momencie nic gorszego, niż goście którzy w wyścigu do miejsc siedzących wybiegają przed Parę Młodą, lub depczą im po piętach/ welonie/ trenie. Poza tym na zdjęciach czy kadrach filmowych znacznie lepiej wygląda, gdy Para Młoda wchodzi do wypełnionego gośćmi kościoła.
  • Jeśli do świątyni wprowadzają Was dzieci lub ksiądz, pamiętajcie o zachowaniu odległości. Dzięki niej będziecie cały czas dobrze widoczni dla gości, fotografa i filmowca. Jeśli dzieci są zbyt małe i istnieje ryzyko, że nie będą chciały iść same, warto poprosić opiekunów o ich dyskretne prowadzenie.
  • Czasem Pannę Młodą do kościoła wprowadza ojciec, podczas gdy Pan Młody czeka przy ołtarzu. Jeśli w miejscu w którym ma nastąpić symboliczne “przekazanie” nie ma wystarczającej przestrzeni (np. ciasny kościół), proponuję Panu Młodemu czekać na swą ukochaną nieco wcześniej. Często zdarza się bowiem, że w tej wyjątkowej chwili na drodze stają Wam ławki czy krzesła, co jest kłopotliwe i wymaga wręcz (zwłaszcza od ubranej w rozłożystą suknię Panny Młodej) pewnej ekwilibrystyki. Zamiast patrzeć na siebie, patrzycie pod nogi.
  • Nie wbiegajcie do kościoła. Cieszcie się tą chwilą i pozwólcie nacieszyć się nią innym. Niech wszyscy zobaczą jak pięknie razem wyglądacie.
  • Gdy wchodzicie do kościoła po rozłożonym specjalnie na tę okazję płótnie, zachowajcie szczególną ostrożność. To bardzo często śliski materiał, o przykrą wpadkę nietrudno.

Bardzo często tuż po wejściu do świątyni Para Młoda jest proszona o przejście do kancelarii parafialnej. O tym przeczytacie w poście Podpisujemy dokumenty ślubne

Oferta fotografii

Menu