fbpx

Foto i video na ślub

Częstym problemem przyszłych Par Młodych przy organizacji ślubu i wesela jest dylemat związany z zamawianiem usług fotograficzno- filmowych. A mówiąc ściślej pytanie, czy foto i video na ślub warto zamawiać w jednej firmie, czy może lepiej skorzystać z dwóch różnych usług. Specjalnie dla Was w dzisiejszym wpisie postanowiłem wypunktować główne wady i zalety obu rozwiązań.

Foto i video na ślub – cena usługi

Jeśli decydującym czynnikiem przy zamawianiu zdjęć i filmu ślubnego jest dla Was cena, to w większości przypadków łączona usługa foto- video będzie kosztować mniej, niż samodzielne usługi.

Usługa łączona to mniej formalności

Kwestie formalne również przemawiają za usługą łączoną. Nie musicie szukać dwóch firm, ani podpisywać dwóch różnych umów. To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla mocno zabieganych organizatorów przyjęcia 🙂

Foto i video na ślubSprawna realizacja – liczy się profesjonalizm

Utarło się przekonanie, że fotograf i filmowiec z jednej firmy pracują sprawniej i mniej wchodzą sobie w kadry. Powiem wprost – to bzdura. Podstawowym kryterium sprawnej realizacji jest profesjonalizm i doświadczenie. Podczas ślubu i przyjęcia weselnego zawodowcy wiedzą jak pracować i rozumieją się bez słów. Natomiast “profesjonaliści” najczęściej przeszkadzając wszystkim, w tym sobie samym.

Dwie usługi – większy wybór

Usługi z dwóch różnych firm dają Wam możliwość wyboru takiego filmu i zdjęć ślubnych, jakie się Wam najbardziej podobają. W przypadku usługi foto- video z jednej firmy jesteście skazani na jeden styl. Możecie zamówić pakiet, w którym zachwycą Was zdjęcia, a film już nie bardzo. Tym razem plus dla samodzielnych usług.

Foto & video – spójny rezultat

Usługa z jednej firmy to jeden efekt końcowy. Wasze zdjęcia i filmy zostaną opracowane i opakowane w podobny sposób. Dwóch usługodawców to dwa różne style.

Samodzielna usługa to wyższa jakość

Samodzielna usługa fotografii ślubnej w zdecydowanej większości przypadków gwarantuje Wam piękniejsze zdjęcia. To samo dotyczy filmów. Nieprzypadkowo najlepsi fotografowie i filmowcy na rynku to specjaliści w swych własnych dziedzinach. Jest też inna kwestia. W branży ślubnej wielu kiepskich fotografów by utrzymać się na rynku, podjęło współpracę z równie kiepskimi filmowcami. W końcu łączoną usługę foto- video łatwiej sprzedać. 

Nieprzewidziane sytuacje

Kolejny, mocny głos za usługami foto i video z dwóch różnych firm. Wyobraźcie sobie, że w dniu ślubu dostajecie telefon- Wasza firma foto-video nie przyjedzie. Wypadek losowy, nieprzewidziana awaria, potężny korek na autostradzie, cokolwiek… Pomijam przypadki nieuczciwych usługodawców, którzy po zainkasowaniu zaliczki przestają się odzywać. Co wtedy? Zostajecie bez zdjęć i filmu, a ślubu nie da się powtórzyć. Usługa zamawiana w dwóch różnych firmach to mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniecie zupełnie bez niczego. Czysto statystycznie, ale jednak.

Najgorsze rozwiązanie

Jest jeszcze jedno rozwiązanie w branży foto- video, które jest absolutnie najgorszą opcją dla Pary Młodej. Mam na myśli usługę „dwa w jednym”. Jeśli jakość filmu i zdjęć ma dla Was jakiekolwiek znaczenie, to nigdy nie decydujcie się na taką opcję. Tak się robiło zdjęcia i filmy ślubne 50 lat temu.

Podsumowanie

Dotrwaliście do końca więc zakładam, że film i fotografia ślubna są dla Was ważne. Pamiętajcie, że od każdej reguły są wyjątki. Sam również mógłbym przytoczyć kilka z nich. Jednak intencją tego wpisu jest  zwrócenie uwagi na te kwestie, o których przyszłym Parom Młodym najczęściej nikt nie mówi. Przy zamawianiu usług foto i video na ślub powinniście określić, co jest dla Was najbardziej istotne.

Cytując klasyka: Wasz tort zjedzą goście, suknia powędruje do szafy… a Wam zostaną zdjęcia i film. Zadbajcie o jakość Waszych wspomnień by kiedyś móc powiedzieć- było warto!

Zobacz również

Menu