fbpx

Fotograf ślubny Kraków

Witajcie! Z tej strony Darek – fotograf ślubny. Kraków to miasto w którym mieszkam i rozwijam swoją markę Anyday specjalizującą się w fotografiach ślubnych. Specyfika pracy fotografa ślubnego wymaga ode mnie ciągłego podróżowania. Od wielu lat towarzyszę Wam w pięknych momentach życia, będąc świadkiem Waszych wielkich radości i małych wzruszeń. Moje zdjęcia ślubne powstają głównie na terenie Małopolski i Śląska, gdzie mam przyjemność fotografować wyjątkowe uroczystości i sesje. Największą wartością jest możliwość poznania Was i Waszych bliskich. Fotografia, w tym także fotografia ślubna to zawsze spotkanie człowieka z człowiekiem. Na zdjęciach ślubnych to ludzie i ich emocje są najważniejsi.

Fotografia ślubna Kraków – profesjonalne zdjęcia z Waszego ślubu

Fotografia ślubna w Krakowie jest specyficznym typem fotografii, w którym nie ma czasu ani miejsca na fałsz. Wydarzenia w dniu ślubu następują w zawrotnym tempie, a rolą fotografa ślubnego jest utrwalenie wszystkiego w profesjonalny, możliwie bezinwazyjny sposób. Przygotowania Pary Młodej, ceremonia ślubna, przyjęcie weselne – każdy etap fotoreportażu ślubnego zawiera w sobie mnóstwo mniejszych i większych epizodów, tworzących razem interesującą historię.

Jednak profesjonalne zdjęcia ślubne to nie tylko wartość dokumentalna. Chwytanie emocji – tym przede wszystkim zajmuje się fotografia ślubna. Kraków jako szczególnie piękne tło tych wydarzeń może być w tym względzie podwójnie inspirujący i stymulujący. Zarówno śluby w Krakowie, jak również odbywające się tutaj sesje zdjęciowe czerpią z bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa całymi garściami. Ślub w zabytkowym centrum, wesele w jednym z krakowskich lokali, czy w końcu sesja zdjęciowa w cieniu krakowskich zabytków mogą dostarczyć Wam i Waszym gościom dodatkowych wrażeń emocjonalnych. Ślub i wesele w Mieście Królów? Czy już samo to nie brzmi fantastyczne?!

Zdjęcia ślubne w Krakowie – jak wybrać najlepszego fotografa?

Zdjęcia ślubne w Krakowie to możliwość skorzystania z oferty jednego z tutejszych specjalistów od fotografii ślubnej. Opcji jest tak wiele, że nie jesteście w stanie prześledzić ich wszystkich. Każdy krakowski fotograf ślubny prezentuje inny styl, znacząco różnią się również oferty fotografii ślubnej. Jak zatem wybrać najlepszego fotografa? Co jest najważniejsze w odniesieniu do fotografii ślubnej? Jako przyszła Para Młoda możecie być nieco skołowani.  Tymczasem wybór fotografa na ślub w Krakowie to jedna z ważniejszych decyzji jakie podejmiecie.

Zdjęcia to pamiątka do której już jako Żona i Mąż będziecie wracać chętnie i często. Przy okazji kolejnych rocznic, spotkań rodzinnych, jak również zupełnie bez okazji. Nawet Wasz film ślubny, jakkolwiek piękny by nie był, nie przebije dobrych zdjęć ze ślubu, wesela i sesji zdjęciowej w krakowskich klimatach. Fotografia ślubna ma dużą wartość emocjonalną i sentymentalną, dlatego fotograf ślubny z Krakowa powinien być wybrany w świadomy i rozważny sposób. Dobry wybór to świetne zdjęcia ślubne.

fotograf ślubny kraków

Fotograf na ślub – to co najważniejsze

Dobry fotograf na ślub w Krakowie i Małopolsce to gwarancja, że współpraca w dniu ślubu przebiegnie w miłej, bezstresowej atmosferze a jej efektem będą wyjątkowe zdjęcia. Dlatego w wyborze fotografa przede wszystkim liczy się duże doświadczenie i wyrazisty styl fotografii ślubnych. To one powinny w pierwszej kolejności wzbudzić Wasze zainteresowanie i zaufanie. Wiele przyszłych Par Młodych popełnia ten błąd, że nadmiernie skupia uwagę na ilości zdjęć, płytach, albumach i fotoalbumach. Tymczasem najważniejsze są zdjęcia ślubne i to, w jaki sposób zostały zrealizowane. Jeśli fotografie ze ślubu i wesela są dobre, będą się pięknie prezentować w każdej oprawie. Złych zdjęć nie uratuje nic.

Fotograf na ślub powinien być profesjonalistą, który piękne zdjęcia potrafi wykonać zarówno w ciemnym, jak i jasnym kościele. Krakowskie kościoły są w tym względzie szczególnie wymagające. Dobry fotograf poradzi sobie równie dobrze w dużych i nowoczesnych domach weselnych, jak również tych nieco mniejszych hotelach i restauracjach. Przede wszystkim jednak fotograf ślubów powinien być dyskretny, posiadać umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu a w razie potrzeby- jako ten stojący często najbliżej Pary Młodej – służyć swym doświadczeniem i wsparciem. Fotografując śluby w Krakowie i poza Krakowem wiele razy zdarzało mi się pomagać Parom Młodym w stresujących, często bardzo nieprzewidzianych sytuacjach. W dniu ślubu może być ich wiele, tym bardziej warto mieć w zasięgu wzroku doświadczonego profesjonalistę.

Zachowanie fotografa slubnego podczas ceremonii i przyjęcia weselnego ma zasadniczy wpływ na to, jak ludzie wyglądają na zdjęciach. Jeśli fotograf pracuje w sposób  dyskretny to szybko wtapia się w tłum gości weselnych. Dzięki temu Para Młoda i zaproszeni goście nie są skrępowani obiektywem wymierzonym w ich stronę. Zdjecia slubne są wtedy naturalne, emocje niewymuszone a wszystko przebiega tak, jakby fotografa w ogóle nie było. Jedynym dowodem jego obecności na weselu są piękne i spontaniczne fotografie ślubne. Anyday – fotograf ślubny Kraków to gwarancja wyjątkowych zdjęć ślubnych.

Kreatywna fotografia – najważniejsze momenty w dniu ślubu

Kreatywna fotografia to zdjęcia prezentujące wybrane sytuacje w ciekawy, intrygujący sposób. W dniu ślubu czasem trudno w biegu wydarzeń znaleźć moment na wykonanie nieszablonowego kadru fotograficznego. Wiele ważnych chwil trwa zaledwie sekundy i jako fotograf ślubny skupiam się w pierwszej kolejności na ich profesjonalnym utrwaleniu. Ślub w Krakowie i fotografia ślubna to nie tylko ciągła pogoń za uciekającym czasem, ale również poszukiwanie dobrego światła, perspektywy, kadru. Z czasem jednak udaje mi się fotografować kreatywnie nawet w tych najbardziej ulotnych chwilach. To fascynujące, jak wiele różnych zdjęć można wykonać z samej tylko przysięgi małżeńskiej czy pierwszego tańca. Dzięki temu w zestawie zdjęć jaki przekazuję Parze Młodej zawsze można znaleźć przynajmniej kilkanaście rodzynków- ujęć które te najważniejsze momenty w dniu ślubu utrwaliły w niezwykłych kadrach.

Fotografia ślubna Kraków

Fotograf ślubny Kraków – zdjęcia w nowoczesnym stylu

Zdjęcia ślubne w nowoczesnym stylu? Pary Młode często pytają mnie o to, czym różni się mój styl od zdjęć innych fotografów z Krakowa. Podstawowe różnica które jak fotograf ślubny chciałbym podkreślić to treść i forma. Jeśli chodzi o treść, to  zarówno w trakcie całego reportażu ślubnego, jak i sesji zdjęciowej staram się opierać na tym co naturalne, niewymuszone i pozbawione nachalnych wpływów. Para Młoda wygląda najpiękniej jeśli fotograf ślubny pozwoli jej czasem zapomnieć o swojej obecności, wspiera delikatnymi sugestiami i prowadzi wszystko tak, by zarówno podczas ślubu, wesela czy sesji plenerowej powstały piękne zdjęcia ślubne. Fotografia ślubna w Krakowie to przede wszystkim poszukiwanie naturalności, emocji i prawdy o ludziach. Takie zdjęcia ślubne bez względu na czas i mijające mody zawsze pozostaną aktualne.

Jeśli chodzi o formę zdjęć to bez względu na to czy Wasza uroczystość ślubna i przyjęcie weselne mają mieć klasyczny charakter, czy może zaplanowaliście ślub i wesele w stylu boho, Wasze zdjęcia ślubne w moim wykonaniu pozostaną naturalne i szlachetne w swej kolorystyce. Sam nigdy nie lubiłem biegać za tym co aktualnie modne, jednak jako fotograf ślubny z Krakowa czuję dodatkową odpowiedzialność za zdjęcia mojej Pary Młodej. Moda na wybledzone, żółto- brązowe tonacje na fotografiach ślubnych minie szybko, a zdjęcia pozostaną na zawsze takimi, jak je otrzymaliście. Za kilka lat spojrzycie na swoje zdjęcia ze ślubu w pięknych, naturalnych kolorach bez poczucia, że ulegliście modzie i jakiejś dziwnej fanaberii fotografa. Wasze zdjęcia nie będą sztuczne i smutne. Każdy ślub i wesele to uroczystości kipiące od pozytywnych emocji. Fotografia ślubna powinna oddawać ich charakter- pogodny nastrój i szaloną energię. Zwłaszcza śluby w Krakowie i Małopolsce- nacechowane temperamentem i żywiołem, doskonale pasują do takiej formy.

Zdjęcia ślubne w nowoczesnym stylu to zdjęcia zawsze aktualne. Otrzymacie ode mnie fotografie ślubne z wydłużonym terminem trwałości, których ząb czasu nie nadgryzie tak szybko jak kiedyś zdjęcia w sepii. Z tego względu fotografie ślubne w nowoczesnym stylu cieszą się popularnością nie tylko w Krakowie, Katowicach czy Warszawie, ale również w mniejszych miejscowościach.

Sesja zakochanej Pary w Krakowie

Sesja zakochanej Pary, a inaczej mówiąc sesja narzeczeńska w Krakowie to doskonały wstęp do współpracy z fotografem ślubnym. Zdjęcia narzeczeńskie cieszą się wielką popularnością wśród zakochanych par. Pozwalają na wykonanie pierwszych wspólnych zdjęć w luźnej atmosferze, poznanie fotografa i jego stylu pracy, a także zdobycie cennego doświadczenie w roli modelki i modela. Dla wielu osób pozowanie do zdjęć nie jest łatwe. A co w sytuacji, gdy musimy jeszcze pokazać przed obiektywem trochę niewymuszonych emocji i dobrze wyglądającej naturalności? Jako fotograf ślubny Kraków dbam o to, by sesja narzeczeńska była fotografowaniem na luzie, z dystansem i humorem. Przekonacie się jak niewiele trzeba by na zdjęciach wyglądać pięknie i naturalnie.

Sesja zdjęciowa zakochanej Pary w Krakowie ma również dodatkową zaletę. Otóż wpłynie na to, jak będziecie wyglądać na zdjęciach z dnia ślubu. Zdecydowana większość Par dla których wykonałem przed ślubem sesje narzeczeńskie przyznała, że dzięki temu w dniu ślubu właściwie zupełnie nie stresowały się zdjęciami w trakcie ceremonii, pierwszego tańca czy później, podczas poślubnej sesji zdjęciowej. Gorąco polecam sesję narzeczeńską w Krakowie dla każdej zakochanej pary a zwłaszcza dla tych par, które  chciały by zyskać więcej pewności siebie w pozowaniu do zdjęć.

Zdjęcia narzeczeńskie to świetna rozgrzewka przedślubna. Poznajecie fotografa, a fotograf poznaje Was. Możecie oswoić się z zachowaniem przed obiektywem, a nawet nauczyć kilku pomocnych tricków, dzięki którym będziecie wyglądać doskonale. Taka sesja sprawia, że w dniu ślubu stres jest znacznie mniejszy a Wy na zdjęciach bardziej pogodni i uśmiechnięci. Przede wszystkim jednak zyskujecie piękne fotografie, do których z pewnością już jako Żona i Mąż chętnie będziecie wracać.

Sesja ślubna Kraków

Sesja narzeczeńska – gdzie w Krakowie?

Sesja zdjęciowa dla Pary w Krakowie może odbyć się w wielu różnych miejscach. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w Krakowie mają ten dodatkowy walor, że otoczenie w którym wykonujemy zdjęcia zawsze jest piękne. Rynek Główny, z monumentalnym Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Bulwary Wiślane i potężne Wzgórze Wawelskie, czy pełen tajemnic krakowski Kazimierz – to dopiero początek pomysłów na lokalizację sesji w Krakowie. A podobnych, równie pięknych, choć zdecydowanie mniej znanych miejsc jest tutaj znacznie więcej.

Zdjęcia narzeczeńskie z Krakowa to nie tylko Rynek Główny, Wawel czy Sukiennice, ale również nowoczesne rejony miasta, przepiękne parki, zalewy wodne, las czy łąka pełna kolorowych kwiatów. Pomysły na sesje narzeczeńskie mogą  być naprawdę różne, mniej lub bardziej szalone. Możliwości w Krakowie są nieograniczone. Warto jednak pamiętać, że miejsce na sesję to zawsze tylko tło. To Wy i Wasze emocje jesteście na tych zdjęciach najważniejsi.

Reportaż ślubny w Krakowie – przygotowania, ceremonia, przyjęcie weselne

Reportaż ślubny w Krakowie w moim wykonaniu realizowany jest najczęściej w pełnym zakresie. Zaczynamy od porannych przygotowań, w trakcie których powstaje makijaż ślubny i fryzura Panny Młodej, później ubieracie się w swoje odświętne stroje- suknię ślubną i garnitur. To Wasze pierwsze zdjęcia ze ślubu. Pełen emocji first look, błogosławieństwo rodziców, pamiątkowe zdjęcia grupowe i wyjeżdżamy do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. W trakcie ceremonii najpiękniejsze chwile to te, w których oczy wszystkich obecnych skierowane są w Waszą stronę. Moment w którym ojciec wprowadza do kościoła swą córkę, przysięga małżeńska, nałożenie ślubnych obrączek i wielka radość w chmurze konfetti, ziarenek ryżu i małych grosików tuż po zakończeniu ślubu. Zdjęcia ślubne z takich chwil są fundamentem fotografii ślubnej.

Po życzeniach ślubnych, w trakcie których jest również wiele bardzo emocjonalnych momentów, rozpoczyna się Wasze przyjęcie weselne. Na początek oficjalny pierwszy taniec a później już tylko szalona zabawa do białego rana. Czasem w trakcie przyjęcia udaje nam się na chwilę wyskoczyć na kilka zdjęć ślubnych Pary Młodej. Wykonuję też dla Was zdjęcia grupowe z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Tego typu fotografie są świetną pamiątką i uzupełnieniem pakietu fotografii ślubnych.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie by Wasz reportaż ślubny w Krakowie wyglądał zupełnie inaczej. To Wasz wielki dzień, ułóżcie go po swojemu a ja zrobię wszystko, by w międzyczasie powstały piękne zdjęcia ślubne. Fotograf ślubny Kraków Anyday to profesjonalizm i indywidualne podejście do każdej z Par. Jestem przekonany, że Wasz ślub i wesele będą niezapomniane dla wielu osób. Mam nadzieję, że w podtrzymywaniu żywych wspomnień pomogą zdjęcia ślubne które dla Was wykonam.

Fotograf ślubny Kraków

Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie

Czasem zdarza się, że Pary Młode szukając miejsca na ceremonię ślubną w Krakowie proszę mnie o radę który kościół wybrać, by zdjęcia ślubne z ceremonii wyglądały pięknie i wyjątkowo. W samym tylko Krakowie macie do wyboru 136 kościołów i blisko 50 kaplic. Całkiem sporo 🙂 Większość z nich to obiekty zabytkowe, powstałe wiele wieków temu. Szukając kościoła na ślub w Krakowie warto zastanowić się, czy bardziej odpowiada Wam klimat starych świątyń, czy wolicie nowoczesne, jasne i przestronne kościoły powstałe w naszych czasach.

W tych pierwszych możecie liczyć na zdjęcia bardziej kontrastowe, pełne świateł i ceni, monumentalne przestrzenie i piękne, zabytkowe ołtarze. W kościołach nowoczesnych światło jest wyrównane i dość płaskie, ale to z pewnością nadaje im bardziej ceremonialnego, uroczystego wyglądu. Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowałem subiektywną listę 10 wyjątkowych świątyń krakowskich w których już fotografowałem – śluby i nie tylko śluby.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny- Bazylika Mariacka | Kraków- Stare Miasto, pl. Mariacki 5

Miejsce które nie wymaga żadnych rekomendacji. Piękne wnętrze z bogatymi ornamentami i Ołtarzem Wita Stwosza. Dość wymagające światło. Podobno niełatwo jest wziąć tam ślub, a kolejka chętnych jest długa.

mariacki.com

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty | Kraków- Kazimierz, ul. Augustiańska 7

Dobrze wszystkim znany, potężny kościół na krakowskim Kazimierzu. Stosunkowo jasne wnętrze jak na gotycką budowlę z XIV wieku. Na zdjęciach ślubnych wygląda fantastycznie.

parafia-kazimierz.augustianie.pl

Kościół Bożego Ciała | Kraków- Kazimierz, ul. Bożego Ciała 26

Potężny, monumentalny, być może nieco przytłaczający. Dość wymagające światło, ponieważ wnętrze świątyni jak w przypadku większości zabytkowych kościołów jest nierównomiernie oświetlone. Piękne zdjęcia ślubne z wyjątkowym klimatem.

bozecialo.net

Kościół św. Trójcy | Kraków – Stare Miasto, ul. Stolarska 12

Popularni Dominikanie. Olbrzymia budowla tuż przy Placu Wszystkich Świętych, jednak w środku nie tak potężna jak choćby Kościół Bożego Ciała. Piękne zdobienia, dobre światło.

krakow.dominikanie.pl

Katedra św. Wacława i św. Stanisława | Kraków – Stare Miasto, Wawel 3

Kolejny symbol Krakowa, czyli Katedra Wawelska. Z uwagi na turystów śluby udzielane są jedynie w wyznaczonych godzinach, a w okresie wakacji podobno ślubów nie ma wcale. Przepiękne wnętrza, sprzyjające światło.

katedra-wawelska.pl

Kościół św. Piotra i Pawła | Kraków – Stare Miasto, ul. Grodzka 54

Piękny kościół ulokowany przy ul. Grodzkiej, niespełna 3 minuty pieszo od Rynku Głównego. Jeden z najbardziej popularnych krakowskich kościołów na ślub. Piękny i wymagający, ale gwarantujący piękne zdjęcia ślubne.

apostolowie.pl

Kościół św. Michała Archanioła | Kraków- Kazimierz, ul. Skałeczna 15

Popularnie zwany Kościołem na Skałce, ulokowany nieopodal Zamku Królewskiego nad Wisłą. Bardzo klimatyczny, sprzyjający mniejszym uroczystościom. Bardzo lubię tam fotografować.

skalka.paulini.pl

Kościół św. Józefa | Kraków- Podgórze, ul. Zamoyskiego 2

Jeden z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych kościołów krakowskich, mieszczący się tuż przy Rynku Podgórskim. Bardzo popularny wśród Nowożeńców, co zupełnie mnie nie dziwi.

Kościół Matki Boskiej Dobrej Rady | Kraków- Prokocim, ul. Dygasińskiego 44A

Kościół wybudowany około 100 lat temu. Piękne, ciepłe i kolorowe wnętrze, wyśmienite światło. Dla Par gustujących w nowoczesnych świątyniach “ceglany kościół na Prokocimiu” to świetny wybór.

parafiaprokocim.pl

Sanktuarium św. Jana Pawła II | Kraków – Łagiewniki, ul. Totus Tuus 32

Najmłodszy na tej liście, ciągle w budowie. Możliwość ceremonii ślubnej w owalnym Kościele Dolnym, lub monumentalnym Kościele Górnym. W każdym z nich fenomenalne światło i piękne wnętrza gwarantują świetne zdjęcia ślubne.

sanktuariumjp2.pl

Ślub w plenerze – Kraków i okolice

W Krakowie i okolicach istnieje również możliwość organizacji ślubów plenerowych. Tego typu uroczystości stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Ślub plenerowy może mieć charakter kościelny, cywilny, symboliczny i humanistyczny przy czym warto dodać, że dwa ostatnie nie są ślubami w świetle polskiego prawa. W przypadku ślubu kościelnego w plenerze muszą zostać spełnione dodatkowe warunki, które należy wcześniej omówić z księdzem.

Poniżej lista 15 najbardziej popularnych miejsc na ślub w plenerze w Krakowie i okolicach:

Muzeum Archeologiczne

Hotel Stary

Villa Decjusza

Dwór w Tomaszowicach

Willa Tadeusz

Villa Love

Dolina Cedronu

Folwark Zalesie

Pałac Minoga

Dwór Sieraków

Pałac Goetz

Pałac Żeleńskich

Brzoskwinia Ogród

Dworzyszcze Wola

Hotel Witek/ Witkowa Chata

W każdym z nich jest oczywiście możliwość organizacji zarówno samej ceremonii, jak również przyjęcia weselnego.

Ślub w plenerze Kraków

Najlepsze miejsca w Krakowie na wesele z klasą

Jako fotograf ślubny z Krakowa bardzo często pytany jestem również o najlepsze miejsca na zorganizowanie wesela w Krakowie. Na pewno jest w czym wybierać. Organizacja ślubu w Krakowie to możliwość skorzystania z szerokiej oferty lokali. Każda, nawet najbardziej wybredna Para Młoda znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Oto najbardziej niezwykłe miejsca w Krakowie na wesele z klasą:

Hotel Europejski

Hotel Europejski umiejscowiony jest w samym sercu Krakowa, przy ulicy Lubicz. Jak każdy krakowski lokal na wesele, również Hotel Europejski zachwyca swoimi pięknymi wnętrzami i niezwykłą atmosferą. Przestronna sala balowa, doskonała obsługa i przede wszystkim znakomita kuchnia to znaki rozpoznawcze tego miejsca.

Folwark Zalesie

Folwark Zalesie położony jest 25 kilometrów od centrum Krakowa. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na weselnej mapie Małopolski. Odbywają się tu piękne wesela, a oprócz świetnego zaplecza, kuchni i pięknej lokalizacji, Folwark Zalesie oferuje coś, czego nie znajdziecie gdzie indziej- ciszę i komfort wypoczynkowy.

Hotel Pod Różą

Hotel Pod Różą to najstarszy hotel w Grodzie Kraka. Piękne, niedawno odrestaurowane wnętrza Restauracji Pod Różą i Ristorante Amarone uświetnią każde przyjęcie weselne.

Dolina Cedronu

Dolina Cedronu to klimatyczny dwór i spichlerz oddalone kilkanaście kilometrów od Krakowa. Niezwykłe, klimatyczne miejsce, w którym odbywają się regularnie jedyne w swoim rodzaju przyjęcia weselne. Przestrzeń pełna zieleni i niezwykłego klimatu. Dolina Cedronu to świetny pomysł na organizację niebanalnego wesela.

Hotel Kossak

Hotel Kossak to kolejny wyjątkowy obiekt na organizację wesela. Nowoczesność subtelnie podkreślona tradycją, świetna lokalizacja tuż nad Wisłą, potężne doświadczenie w organizacji przyjęć weselnych, to nie jedyne argumenty przemawiające za tym miejscem.

Browar Lubicz

Wesele w Browar Lubicz? Będziecie zachwyceni! Przepiękne miejsce z niepowtarzalnym klimatem, wyśmienita kuchnia i subtelny zapach warzonego tutaj piwa sprawią, że przyjęcie weselne w Browar Lubicz zapamiętacie na całe życie.

Hotel Witek

Hotel Witek, a raczej potężny kompleks hotelowo- konferencyjny, w którym mogą odbywać się aż cztery wesela jednocześnie. Unikalny klimat, cudowny ogród i piękne stylowe wnętrza, będące alternatywą dla klasycznych sal bankietowych.

Dwór Tomaszowice

Potężny kompleks w położonych pod Krakowem Tomaszowicach, kilka pięknych sal umiejscowionych na 10-hektarowym terenie parkowym, możliwość organizacji ślubu plenerowego. Do tego obłędna kuchnia i niezwykły klimat. Nic dziwnego, że Dwór w Tomaszowicach cieszy się tak ogromną popularnością wśród Par Młodych.

Dwór Sieraków

Dwór Sieraków jest doskonale znanym w branży ślubnej obiektem pod Krakowem. Piękne umiejscowienie, eleganckie wnętrza, fantastyczne tereny parkowe i świetna kuchnia, każdy gość weselny z pewnością doceni walory tego miejsca.

Kopalnia Soli Wieliczka

Przyjęcie weselne kilkaset metrów pod ziemią? To marzenie możecie zrealizować dzięki ofercie Kopalni Soli Wieliczka. Kilka pięknych sal, wyjątkowa atmosfera, wspaniała kuchnia, przyjęcie weselne w takim miejscu to gwarancja niepowtarzalnych doznań.

Sesja zdjęciowa – ulubione zdjęcia Pary Młodej

Poślubna sesja zdjęciowa to poszerzenie pakietu zdjęć ślubnych o ujęcia świeżo upieczonych małżonków w rolach głównych. Tak jak sesja narzeczeńska jest otwarciem współpracy z fotografem, tak sesja ślubna formalnie ją zamyka. Ślubna sesja zdjęciowa w Krakowie to zdjęcia cieszące się największym uznaniem Par Młodych z uwagi na ich artystyczny i jednocześnie bardzo emocjonalny charakter. Większość Nowożeńców decyduje się na sesję w Krakowie innego dnia po ślubie. Czasem wykonuję również krótkie sesje małżeńskie w dniu ślubu. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest sesja plenerowa innego dnia. Nieograniczony czas, brak stresu, zdjęcia w ciekawych lokalizacjach, to wszystko przekłada się na świetne efekty. Jeśli chcecie poznać zalety i wady sesji w dniu ślubu i innego dnia, przeczytajcie ten post.

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie?

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie? To jedno z częściej zadawanych pytań na portalach ślubnych i grupach dyskusyjnych. Każda Para Młoda marzy o tym, by ich sesja plenerowa w Krakowie była jedyna i niepowtarzalna. Gród Kraka ma w tym względzie wiele do zaoferowania. Najbardziej popularną formą sesji ślubnej w Krakowie jest sesja miejska i zdjęcia wykonywane w miejscach zabytkowych, jak również w nowoczesnych dzielnicach Krakowa. Z uwagi na ogromne rzesze turystów przetaczających się każdego dnia przez krakowskie ulice, sesję miejską najlepiej wykonać we wczesnych godzinach porannych.

Drugą, równie popularną opcją jest sesja na łonie przyrody, w parku, w lesie, czy nad wodą. Tu również do dyspozycji mamy wiele pięknych lokalizacji w Krakowie i okolicach. W przypadku problemów z pogodą sesje w Krakowie mogą odbyć się również w obiektach zamkniętych- zamkach, pałacach, zabytkowych willach czy nawet na terenach muzealnych. Najczęściej wykonuję takie sesje późną jesienią lub zimą, gdy często pada deszcz, jest szaro i chłodno. Więcej o sesjach zdjęciowych przeczytacie w poście Sesja zdjęciowa – kiedy, jak i gdzie

Fotograf ślubny w Krakowie

Galeria zdjęć ślubnych Małopolska i Śląsk

Chciałbym teraz zaprosić Was do obejrzenia mojego ślubnego portfolio: Fotograf ślubny Kraków. Znajdziecie w nim zdjęcia z sesji ślubnych, sesji narzeczeńskich, a także fotografie z reportaży ślubnych. To moje ulubione prace – zdjęcia ślubne do których z różnych względów mam szczególny sentyment. To spory zbiór ujęć które wykonałem jako fotograf ślubny Kraków, Katowice, Małopolska, Śląsk, znajdziecie tam bardzo przekrojowy materiał z wielu różnych miejsc.

Moje zdjęcia ślubne – galeria

Cena zdjęć ślubnych – co ma na nią wpływ?

Cena zdjęć ślubnych i to, co ma na nią wpływ jest tematem który również warto poruszyć. Planując swój budżet ślubny dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, a z czego można zrezygnować. Również w kwestii wyboru fotografa ślubnego w Krakowie warto zastanowić się, czy oferta fotografa odpowiada Wam w stu procentach. Być może nie potrzebujecie wszystkich tych gadżetów które są w niej zawarte? A może wprost przeciwnie- warto rozszerzyć swój pakiet? Od Was i od Waszych wyborów zależy kształt oferty i cena zdjęć ślubnych.

Wybierając fotografa na ślub w Krakowie pamiętajcie, że najważniejszym elementem oferty są zawsze zdjęcia. Nie ich ilość, tylko zawsze jakość.  Lepiej zapłacić dobremu fotografowi ślubnemu za 50 świetnych zdjęć, niż kiepskiemu fotografowi za 2000 nudnych, nijakich kadrów. To również pewna podpowiedź w wyborze fotografa na ślub. Dobry fotograf nie rozpycha swojej oferty gadżetami ponieważ wie, że zdjęcia które oferuje są wartością samą w sobie. Słaby fotograf będzie usiłował przykryć swój słaby warsztat i kiepską obróbkę imponującymi liczbami. Tysiące zdjęć, dziesięć albumów w pakiecie, kalendarze, kubki i wszystko czego tak naprawdę… nie potrzebujecie. Stawiajcie przede wszystkim na dobre zdjęcia, cała reszta nie jest aż tak ważna.

Szukacie fotografa w Krakowie?

Szukacie fotografa na ślub w Krakowie? Wybierzcie mądrze i pamiętajcie – tort zjedzą goście, suknia powędruje do szafy a Wam zostaną zdjęcia. To jeden z tych niewielu momentów w Waszym życiu, w którym przyda Wam się profesjonalny fotograf. Kraków, Myślenice, Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Olkusz- jestem do Waszej dyspozycji. Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć i zapoznania się z moją ofertą. Kto wie, może to ja zostanę Waszym fotografem ślubnym?

Do zobaczenia!

Więcej informacji:

Oferta fotografii ślubnej

Mam dla Was szczegółową ofertę fotografii ślubnej. Aby ją otrzymać wypełnijcie krótki formularz kontaktowy. 

WYSYŁAM

Jako fotograf najczęściej pracuję w Małopolsce. Fotografuję w takich miejscach jak Kraków, Wieliczka, Limanowa, Nowy Sącz, Stary Sącz, Krynica, Piwniczna, Mszana Dolna, Rabka, Jordanów, Dobczyce, Myślenice, Zakopane, Nowy Wiśnicz, Nowy Targ, Tokarnia, Skawina, Chrzanów, Olkusz, Niepołomice, Oświęcim, Wadowice, Brzesko czy Bochnia. Z przyjemnością bywam również na Śląsku, choćby w Katowicach czy na Podkarpaciu. Zapraszam do współpracy!

Menu