Fotograf ślubny Kraków

Reportaż i sesja zdjęciowa

Witajcie! Z tej strony Darek – fotograf ślubny Kraków. Tu właśnie mieszkam i rozwijam swoją markę Anyday specjalizującą się w naturalnej fotografii ślubnej.

Od wielu lat towarzyszę Młodym Parom w pięknych momentach życia, będąc świadkiem Ich małych wzruszeń i wielkich radości. Moje zdjęcia ze ślubów powstają głównie na południu Polski, gdzie od wielu lat mam przyjemność fotografować wyjątkowe uroczystości i sesje ślubne.

Fotograf ślubny Kraków – o tym co najważniejsze

Największą wartością dla mnie jako fotografa ślubnego jest możliwość poznania Was i Waszych bliskich. Fotografia, w tym także fotografia ślubów to zawsze spotkanie człowieka z człowiekiem. Na zdjęciach ze ślubów to ludzie i ich emocje są zawsze najważniejsi. Jako fotograf ślubny mogę łapać i zatrzymywać emocje w pięknych, naturalnych kadrach.

Piękne zdjęcia ze ślubów w Krakowie i okolicach

Zapraszam Was do obejrzenia mojego portfolio. Zdjęć jest całe mnóstwo. Dla Waszej wygody podzieliłem je na kilka kategorii:

sesja ślubna

Sesja ślubna

Sesja Pary Młodej


reportaż ślubny

Reportaż ślubny

Fotografia w dniu ślubu


sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska

Sesja dla zakochanych


Fotograf ślubny w Krakowie – profesjonalne zdjęcia z Waszego ślubu

Fotograf ślubny Kraków zajmuje się specyficznym typem fotografii. Wydarzenia w dniu ślubu następują w zawrotnym tempie, a rolą fotografa ślubnego jest utrwalenie wszystkiego w profesjonalny, a przy tym możliwie bezinwazyjny sposób. Przygotowania Pary Młodej, ceremonia ślubna, przyjęcie weselne – każdy etap fotoreportażu ślubnego zawiera w sobie mnóstwo mniejszych i większych epizodów, tworzących razem interesującą historię. Jej zapisanie to rola jaką bierze na siebie fotograf ślubny Kraków.

Jednak profesjonalne zdjęcia ze ślubu w Krakowie to nie tylko wartość dokumentalna. Chwytanie emocji – tym przede wszystkim zajmuje się fotograf ślubny Kraków. Gród nad Wisłą jako szczególnie piękne tło tych wydarzeń może być w tym względzie podwójnie inspirujący i stymulujący. Zarówno śluby w Krakowie, jak również odbywające się tutaj sesje zdjęciowe czerpią z bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa całymi garściami. Ślub w zabytkowym centrum, wesele w jednym z krakowskich lokali, czy w końcu sesja zdjęciowa w cieniu galicyjskich zabytków mogą dostarczyć Wam i Waszym gościom dodatkowych wrażeń emocjonalnych. Ślub i wesele w Mieście Królów? Czy już samo to nie brzmi fantastyczne?! Jako fotograf ślubny Kraków czuję się zaszczycony mogąc wykonywać piękne zdjęcia w tak cudownym miejscu.

wejście do kościoła w krakowie
reportaż ślubny
w dniu ślubu
plener ślubny pod wawelem kraków
plener zdjęciowy młodej pary kopiec krakusa
sesja pary młodej na rynku w krakowie

Sesje w Krakowie – zwiedzanie i zdjęcia

Jeśli na co dzień nie mieszkacie nad Wisłą, ale marzy Wam się sesja narzeczeńska w Krakowie, zapraszam do kontaktu. Chętnie zostanę Waszym przewodnikiem, a przy okazji wykonamy wiele pięknych zdjęć. A jeśli jesteście Krakusami to chyba nie muszę Was przekonywać, że miejsc na piękne zdjęcia w Krakowie nie brakuje.

Najciekawsze miejsca na sesję zdjęciową skupione są w Krakowie wokół centrum. Stare Miasto, Rynek Główny, Sukiennice, Barbakan czy Kościół Mariacki są w programie każdej wycieczki po Krakowie. Niedaleko wznosi się dumnie Zamek Królewski na Wawelu, a rzut beretem macie do pięknego Kazimierza. Kraków to atrakcje turystyczne znane na całym świecie i wiele pięknych miejsc w których można wykonać artystyczne zdjęcia Pary Młodej i fotografie narzeczeńskie. Wycieczka po Krakowie może więc mieć podwójny aspekt. Zwiedzanie Krakowa połączone z profesjonalną sesją zdjęciową to świetny pomysł.

Fotograf na ślub w Krakowie – to co najważniejsze

Dobry fotograf na ślub w Krakowie to gwarancja, że współpraca w dniu ślubu przebiegnie w miłej, bezstresowej atmosferze a jej efektem będą wyjątkowe zdjęcia. Dlatego w wyborze fotografa przede wszystkim liczy się duże doświadczenie i wyrazisty styl fotografii ślubnych. To one powinny w pierwszej kolejności wzbudzić Wasze zainteresowanie i zaufanie.

Wiele przyszłych Par Młodych popełnia ten błąd, że nadmiernie skupia uwagę na ilości zdjęć, płytach, albumach i fotoalbumach. Tymczasem fotograf ślubny Kraków to przede wszystkim wybór stylu i osobowości. Najważniejsze są dobre zdjęcia i to, w jaki sposób zostały zrealizowane. Jeśli fotografie ze ślubu i wesela są dobre, będą się pięknie prezentować w każdej oprawie. Złych zdjęć ze ślubu nie uratuje najpiękniejszy album ślubny.

Dobry fotograf z Krakowa

Fotograf na ślub powinien być profesjonalistą, który piękne zdjęcia potrafi wykonać zarówno w ciemnym, jak i jasnym kościele. Krakowskie kościoły są w tym względzie szczególnie wymagające. Każdy fotograf ślubny Kraków wie doskonale, z czym się mierzy. W wielu krakowskich świątyniach fotografowanie ślubów to spora sztuka, wymagająca profesjonalizmu i doświadczenia. Dobry fotograf ślubny poradzi sobie równie dobrze w dużych i nowoczesnych domach weselnych, jak również tych nieco mniejszych hotelach i restauracjach. Przede wszystkim jednak fotograf ślubów powinien być dyskretny, posiadać umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu a w razie potrzeby- jako ten stojący często najbliżej Pary Młodej – służyć swym doświadczeniem i wsparciem.

Fotografując śluby w Krakowie i poza Krakowem wiele razy zdarzało mi się pomagać Parom Młodym w stresujących, często bardzo nieprzewidzianych sytuacjach. W dniu ślubu może być ich wiele, tym bardziej warto mieć w zasięgu wzroku doświadczonego profesjonalistę.

fotograf ślubny kraków

Zdjęcia ze ślubu w Krakowie – jak wybrać najlepszego fotografa?

Zdjęcia ze ślubu w Krakowie to możliwość skorzystania z oferty jednego z tutejszych specjalistów od fotografii ślubnej. Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło „fotograf ślubny Kraków” i otrzymacie długa listę wyników. Opcji fotografii ślubnej jest tak wiele, że nie jesteście w stanie prześledzić ich wszystkich. Każdy krakowski fotograf ślubny prezentuje inny styl, znacząco różnią się również oferty fotografii ślubnej. Jak zatem wybrać najlepszego fotografa na ślub i wesele? Co jest najważniejsze w odniesieniu do fotografii ślubnej, w trakcie sesji zdjęciowej? Jako przyszła Para Młoda możecie być nieco skołowani.  Tymczasem wybór fotografa na ślub w Krakowie to jedna z ważniejszych decyzji jakie podejmiecie.

Wesele organizujecie głównie dla swoich Gości. Zdjęcia ze ślubu to pamiątka dla Was i już jako Żona i Mąż będziecie wracać chętnie i często. Przy okazji kolejnych rocznic, spotkań rodzinnych, jak również zupełnie bez okazji. Nawet Wasz film ślubny, jakkolwiek piękny by nie był, nie przebije dobrych zdjęć ze ślubu, wesela i sesji zdjęciowej w krakowskich klimatach. Fotograf ślubny Kraków pracuje na wartość emocjonalną i sentymentalną Waszych wspomnień, dlatego powinien być wybrany w świadomy i rozważny sposób. Dobry wybór to świetne zdjęcia ślubno- weselne.

Anyday – fotograf ślubny Kraków – profesjonalizm i dyskrecja

Zachowanie fotografa slubnego podczas ceremonii i przyjęcia weselnego ma zasadniczy wpływ na to, jak ludzie wyglądają na zdjęciach. Jeśli fotograf ślubny Kraków pracuje w sposób  dyskretny to szybko wtapia się w tłum gości weselnych. Dzięki temu Para Młoda i zaproszeni goście nie są skrępowani obiektywem wymierzonym w ich stronę. Zdjecia slubne są wtedy naturalne, emocje niewymuszone a wszystko przebiega tak, jakby fotografa w ogóle nie było. Jedynym dowodem jego obecności na weselu są piękne i spontaniczne fotografie ślubne. Anyday – fotograf ślubny Kraków to gwarancja wyjątkowych zdjęć ślubnych.

Ślub i wesele z klasą w Krakowie

Ślub w Krakowie jest opcją bardzo często wybieraną przez Pary Młode. Nic dziwnego, ceremonia ślubna w jednym z przepięknych, zabytkowych kościołów krakowskich jest marzeniem wielu osób. Również wesele w Krakowie jest atrakcyjną opcją dla zakochanych chcących celebrować swą miłość w niezwykłym otoczeniu. Tutejsze hotele, zabytkowe dwory, domy weselne i nowoczesne sale bankietowe, zlokalizowane zarówno w Krakowie i w najbliższej okolicy Grodu Kraka mają wiele do zaoferowania. Jeśli więc marzy Wam się ślub i wesele z klasą, Kraków przywita Was z otwartymi ramionami!

Kreatywna fotografia – najważniejsze momenty w dniu ślubu

Kreatywna fotografia to zdjęcia prezentujące wybrane sytuacje w ciekawy, intrygujący sposób. W dniu ślubu czasem trudno w biegu wydarzeń znaleźć moment na wykonanie nieszablonowego kadru fotograficznego. Wiele ważnych chwil trwa zaledwie sekundy i jako fotograf ślubny Kraków skupiam się w pierwszej kolejności na ich profesjonalnym utrwaleniu. Ślub w Krakowie i towarzyszący mu fotograf to nie tylko ciągła pogoń za uciekającym czasem, ale również poszukiwanie dobrego światła, perspektywy, kadru.

Jako fotograf ślubny muszę cały czas być w gotowości. Z czasem jednak udaje mi się fotografować kreatywnie nawet w tych najbardziej ulotnych chwilach. To fascynujące, jak wiele różnych zdjęć można wykonać z samej tylko przysięgi małżeńskiej czy pierwszego tańca. Dzięki temu w zestawie zdjęć jaki przekazuję Parze Młodej zawsze można znaleźć przynajmniej kilkanaście rodzynków- ujęć które te najważniejsze momenty w dniu ślubu utrwaliły w niezwykłych kadrach.

fotografia ślubna kraków

Fotograf slubny Krakow – zdjęcia w nowoczesnym stylu

Zdjęcia Pary Młodej w nowoczesnym stylu? Pary Młode często pytają mnie o to, czym różni się mój styl od zdjęć innych fotografów z Krakowa. Podstawowe różnica które jako fotograf ślubny Kraków chciałbym podkreślić to treść i forma. Jeśli chodzi o treść, to  zarówno w trakcie całego reportażu ślubnego, jak i sesji zdjęciowej staram się opierać na tym co naturalne, niewymuszone i pozbawione nachalnych wpływów. Para Młoda wygląda najpiękniej jeśli fotograf ślubny pozwoli jej czasem zapomnieć o swojej obecności, wspiera delikatnymi sugestiami i prowadzi wszystko tak, by zarówno podczas ślubu, wesela czy sesji plenerowej powstały piękne zdjęcia ze ślubu i wesela. Fotograf ślubny z Krakowa to przede wszystkim poszukiwacz naturalności, emocji i prawdy o ludziach. Takie zdjęcia z Waszego ślubu bez względu na czas i mijające mody zawsze pozostaną aktualne.

Jeśli chodzi o formę zdjęć to bez względu na to czy Wasza uroczystość ślubna i przyjęcie weselne mają mieć klasyczny charakter, czy może zaplanowaliście ślub i wesele w stylu boho, Wasze zdjęcia w moim wykonaniu pozostaną naturalne i szlachetne w swej kolorystyce. Sam nigdy nie lubiłem biegać za tym co aktualnie modne, jednak pracując jako fotograf ślubny z Krakowa czuję dodatkową odpowiedzialność za zdjęcia mojej Pary Młodej. Moda na wybledzone, żółto- brązowe tonacje na fotografiach ślubnych minie szybko, a zdjęcia pozostaną na zawsze takimi, jak je otrzymaliście. Za kilka lat spojrzycie na swoje zdjęcia ze ślubu w pięknych, naturalnych kolorach bez poczucia, że ulegliście modzie i jakiejś dziwnej fanaberii fotografa. Wasze zdjęcia nie będą sztuczne i smutne. Każdy ślub i wesele to uroczystości kipiące od pozytywnych emocji. Fotograf ślubny Kraków powinien swoją pracą oddawać ich charakter- pogodny nastrój i szaloną energię. Zwłaszcza śluby w Krakowie – nacechowane temperamentem i żywiołem, doskonale pasują do takiej formy.

Zdjęcia w nowoczesnym stylu to zdjęcia zawsze aktualne. Otrzymacie ode mnie fotografie ślubne z wydłużonym terminem trwałości, których ząb czasu nie nadgryzie tak szybko jak kiedyś zdjęcia w sepii. Z tego względu fotografie ślubne w nowoczesnym stylu cieszą się popularnością nie tylko w Krakowie, Katowicach czy Warszawie, ale również w mniejszych miejscowościach.

Sesja zakochanej Pary w Krakowie

Sesja zakochanej Pary, a inaczej mówiąc sesja narzeczeńska w Krakowie to doskonały wstęp do współpracy z fotografem ślubnym. Zdjęcia narzeczeńskie cieszą się wielką popularnością wśród zakochanych par. Pozwalają na wykonanie pierwszych wspólnych zdjęć w luźnej atmosferze, poznanie fotografa i jego stylu pracy, a także zdobycie cennego doświadczenie w roli modelki i modela. Dla wielu osób pozowanie do zdjęć nie jest łatwe. A co w sytuacji, gdy musimy jeszcze pokazać przed obiektywem trochę niewymuszonych emocji i dobrze wyglądającej naturalności? Jako fotograf ślubny Kraków dbam o to, by sesja narzeczeńska była fotografowaniem na luzie, z dystansem i humorem. Przekonacie się jak niewiele trzeba by na zdjęciach wyglądać pięknie i naturalnie.

Sesja zdjęciowa zakochanej Pary w Krakowie ma również dodatkową zaletę. Otóż wpłynie na to, jak będziecie wyglądać na zdjęciach z dnia ślubu. Zdecydowana większość Par dla których wykonałem przed ślubem sesje narzeczeńskie przyznała, że dzięki temu w dniu ślubu właściwie zupełnie nie stresowały się zdjęciami w trakcie ceremonii, pierwszego tańca czy później, podczas poślubnej sesji zdjęciowej. Gorąco polecam sesję narzeczeńską w Krakowie dla każdej zakochanej pary a zwłaszcza dla tych par, które  chciały by zyskać więcej pewności siebie w pozowaniu do zdjęć.

Sesje Par w Krakowie

Zdjęcia narzeczeńskie to świetna rozgrzewka przedślubna. Poznajecie fotografa, a fotograf poznaje Was. Możecie oswoić się z zachowaniem przed obiektywem, a nawet nauczyć kilku pomocnych tricków, dzięki którym będziecie wyglądać doskonale. Taka sesja sprawia, że w dniu ślubu stres jest znacznie mniejszy a Wy na zdjęciach bardziej pogodni i uśmiechnięci. Przede wszystkim jednak zyskujecie piękne fotografie, do których z pewnością już jako Żona i Mąż chętnie będziecie wracać. Jako fotograf ślubny Kraków gorąco polecam sesję narzeczeńską Parom, które odczuwają dyskomfort w pracy przed obiektywem. Sesja narzeczeńska w Krakowie będzie dla Was dobrą zabawą i przyniesie wiele dodatkowych korzyści.

sesja ślubna kraków

Sesja narzeczeńska – gdzie w Krakowie?

Sesja zdjęciowa dla Pary w Krakowie może odbyć się w wielu różnych miejscach. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w Krakowie mają ten dodatkowy walor, że otoczenie w którym wykonujemy zdjęcia zawsze jest piękne. Rynek Główny, z monumentalnym Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Bulwary Wiślane i potężne Wzgórze Wawelskie, czy pełen tajemnic krakowski Kazimierz – to dopiero początek pomysłów na lokalizację sesji w Krakowie. A podobnych, równie pięknych, choć zdecydowanie mniej znanych miejsc jest tutaj znacznie więcej.

Zdjęcia narzeczeńskie z Krakowa to nie tylko Rynek Główny, Wawel czy Sukiennice, ale również nowoczesne rejony miasta, przepiękne parki, zalewy wodne, las czy łąka pełna kolorowych kwiatów. Pomysły na sesje narzeczeńskie mogą  być naprawdę różne, mniej lub bardziej szalone. Możliwości w Krakowie są nieograniczone. Jako fotograf ślubny Kraków mam mnóstwo pomysłów na miejsca w których można zrobić piękne zdjęcia Par. Warto jednak pamiętać, że miejsce na sesję to zawsze tylko tło. To Wy i Wasze emocje jesteście na tych zdjęciach najważniejsi.

Zdjęcia Par – co jest najważniejsze?

Zdjęcia narzeczeńskie to jedna z moich specjalizacji. Swoją pierwszą sesję narzeczeńską wykonałem wiele lat temu. Zdjęcia wyszły nieźle, Para była zachwycona i to zachęciło mnie do dalszej pracy i rozwoju. Dziś jako profesjonalny fotograf mam na koncie setki sesji zdjęciowych. Jest tego tak dużo, że… przestałem liczyć. Cały czas się uczę, a fotografia narzeczeńska stanowi dla mnie nieustanne wyzwanie.

Moja ulubiona fotografia narzeczeńska to zdjęcia naturalne, pozbawione wpływów i sztuczności. Spontaniczna fotografia par pozwala odkryć w kadrach to wszystko, czego najczęściej nie widać gołym okiem. Emocje, uczucia, spojrzenia, gesty, to wszystko jest dla mnie niezwykle ważne. Sesja narzeczeńska ma dość luźny charakter, jednak zdjęcia powinny być prawdziwe.

Sesje narzeczeńskie w moim wykonaniu to około dwugodzinne spotkanie, w trakcie którego wykonam Wasze wspólne zdjęcia. Wcześniej wspólnie ustalimy miejsce, czas i charakter sesji.

Pomysły na sesję narzeczeńską

Pomysły na sesję narzeczeńską? Jeśli nie macie żadnych, możecie liczyć na moje propozycje i doświadczenie. Jeśli to Wasza pierwsza sesja (a tak jest w większości przypadków), chętnie podpowiem jak się do niej przygotować i jak pozować, by efekt był znakomity. Nieważne czy już zaplanowaliście swój ślub, czy podchodzicie do tego na luzie. Wspólne zdjęcia wykonane w swobodnej atmosferze będą świetną pamiątką!

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą być wykonane w dowolnej lokalizacji. Jeśli chodzi o tego typu sesje, miejsce ma dość drugorzędne znaczenie. Zdjęcia narzeczeńskie w głównej mierze skupione są na Parze. Jako fotograf staram się zainspirować swoich modeli do pokazania przed obiektywem radości, szczęścia, uśmiechu, pozytywnych relacji. Wszystkiego co sprawia, że jest Wam ze sobą dobrze. Jeśli uda się nam złapać w kadrze choćby trochę tej niezwykłej chemii między Wami, to nasze spotkanie można uznać za udane. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie.

Reportaż ślubny w Krakowie – przygotowania, ceremonia, przyjęcie weselne

Reportaż ślubny w Krakowie w moim wykonaniu realizowany jest najczęściej w pełnym zakresie. Zaczynamy od porannych przygotowań, w trakcie których powstaje makijaż ślubny i fryzura Panny Młodej, później ubieracie się w swoje odświętne stroje- suknię ślubną i garnitur. To Wasze pierwsze zdjęcia ze ślubu. Pełen emocji first look, błogosławieństwo rodziców, pamiątkowe zdjęcia grupowe i wyjeżdżamy do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. W trakcie ceremonii najpiękniejsze chwile to te, w których oczy wszystkich obecnych skierowane są w Waszą stronę. Moment w którym ojciec wprowadza do kościoła swą córkę, przysięga małżeńska, nałożenie ślubnych obrączek i wielka radość w chmurze konfetti, ziarenek ryżu i małych grosików tuż po zakończeniu ślubu. Zdjęcia ślubne z takich chwil są fundamentem fotografii ślubnej.

Po życzeniach ślubnych, w trakcie których jest również wiele bardzo emocjonalnych momentów, rozpoczyna się Wasze przyjęcie weselne. Na początek oficjalny pierwszy taniec a później już tylko szalona zabawa do białego rana. Czasem w trakcie przyjęcia udaje nam się na chwilę wyskoczyć na kilka zdjęć ślubnych Pary Młodej. Wykonuję też dla Was zdjęcia grupowe z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Tego typu fotografie są świetną pamiątką i uzupełnieniem pakietu fotografii ślubnych.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie by Wasz reportaż ślubny w Krakowie wyglądał zupełnie inaczej. To Wasz wielki dzień, ułóżcie go po swojemu a ja zrobię wszystko, by w międzyczasie powstały piękne zdjęcia dla Pary Młodej. Fotograf ślubny Kraków Anyday to profesjonalizm i indywidualne podejście do każdej z Par. Jestem przekonany, że Wasz ślub i wesele będą niezapomniane dla wielu osób. Mam nadzieję, że w podtrzymywaniu żywych wspomnień pomogą kadry ślubne które dla Was wykonam.

Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie

Czasem zdarza się, że Pary Młode szukając miejsca na ceremonię ślubną w Krakowie proszę mnie o radę który kościół wybrać, by zdjęcia z ceremonii wyglądały pięknie i wyjątkowo. W samym tylko Krakowie macie do wyboru 136 kościołów i blisko 50 kaplic. Całkiem sporo ? Większość z nich to obiekty zabytkowe, powstałe wiele wieków temu. Szukając kościoła na ślub w Krakowie warto zastanowić się, czy bardziej odpowiada Wam klimat starych świątyń, czy wolicie nowoczesne, jasne i przestronne kościoły powstałe w naszych czasach.

W tych pierwszych możecie liczyć na zdjęcia bardziej kontrastowe, pełne świateł i ceni, monumentalne przestrzenie i piękne, zabytkowe ołtarze. W kościołach nowoczesnych światło jest wyrównane i dość płaskie, ale to z pewnością nadaje im bardziej ceremonialnego, uroczystego wyglądu. Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowałem subiektywną listę 10 wyjątkowych świątyń krakowskich w których już fotografowałem – śluby i nie tylko śluby. Jako fotograf ślubny Kraków mogę zarekomendować przede wszystkim:

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny- Bazylika Mariacka | Kraków- Stare Miasto, pl. Mariacki 5

Miejsce które nie wymaga żadnych rekomendacji. Piękne wnętrze z bogatymi ornamentami i Ołtarzem Wita Stwosza. Dość wymagające światło. Podobno niełatwo jest wziąć tam ślub, a kolejka chętnych jest długa.

mariacki.com

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty | Kraków- Kazimierz, ul. Augustiańska 7

Dobrze wszystkim znany, potężny kościół na krakowskim Kazimierzu. Stosunkowo jasne wnętrze jak na gotycką budowlę z XIV wieku. Na zdjęciach ze ślubu wygląda fantastycznie.

parafia-kazimierz.augustianie.pl

Kościół Bożego Ciała | Kraków- Kazimierz, ul. Bożego Ciała 26

Potężny, monumentalny, być może nieco przytłaczający. Dość wymagające światło, ponieważ wnętrze świątyni jak w przypadku większości zabytkowych kościołów jest nierównomiernie oświetlone. Piękne zdjęcia ze ślubu z wyjątkowym klimatem.

bozecialo.net

Kościół św. Trójcy | Kraków – Stare Miasto, ul. Stolarska 12

Popularni Dominikanie. Olbrzymia budowla tuż przy Placu Wszystkich Świętych, jednak w środku nie tak potężna jak choćby Kościół Bożego Ciała. Piękne zdobienia, dobre światło.

krakow.dominikanie.pl

Katedra św. Wacława i św. Stanisława | Kraków – Stare Miasto, Wawel 3

Kolejny symbol Krakowa, czyli Katedra Wawelska. Z uwagi na turystów śluby udzielane są jedynie w wyznaczonych godzinach, a w okresie wakacji podobno ślubów nie ma wcale. Przepiękne wnętrza, sprzyjające światło.

katedra-wawelska.pl

Kościół św. Piotra i Pawła | Kraków – Stare Miasto, ul. Grodzka 54

Piękny kościół ulokowany przy ul. Grodzkiej, niespełna 3 minuty pieszo od Rynku Głównego. Jeden z najbardziej popularnych krakowskich kościołów na ślub. Piękny i wymagający, ale gwarantujący piękne fotografie slubne.

apostolowie.pl

Kościół św. Michała Archanioła | Kraków- Kazimierz, ul. Skałeczna 15

Popularnie zwany Kościołem na Skałce, ulokowany nieopodal Zamku Królewskiego nad Wisłą. Bardzo klimatyczny, sprzyjający mniejszym uroczystościom. Bardzo lubię tam fotografować.

skalka.paulini.pl

Kościół św. Józefa | Kraków- Podgórze, ul. Zamoyskiego 2

Jeden z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych kościołów krakowskich, mieszczący się tuż przy Rynku Podgórskim. Bardzo popularny wśród Nowożeńców, co zupełnie mnie nie dziwi.

Kościół Matki Boskiej Dobrej Rady | Kraków- Prokocim, ul. Dygasińskiego 44A

Kościół wybudowany około 100 lat temu. Piękne, ciepłe i kolorowe wnętrze, wyśmienite światło. Dla Par gustujących w nowoczesnych świątyniach “ceglany kościół na Prokocimiu” to świetny wybór.

parafiaprokocim.pl

Sanktuarium św. Jana Pawła II | Kraków – Łagiewniki, ul. Totus Tuus 32

Najmłodszy na tej liście, ciągle w budowie. Możliwość ceremonii ślubnej w owalnym Kościele Dolnym, lub monumentalnym Kościele Górnym. W każdym z nich fenomenalne światło i piękne wnętrza gwarantują świetne zdjęcia.

sanktuariumjp2.pl

Ślub w plenerze – Kraków i okolice

W Krakowie i okolicach istnieje również możliwość organizacji ślubów plenerowych. Tego typu uroczystości stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Ślub plenerowy może mieć charakter kościelny, cywilny, symboliczny i humanistyczny przy czym warto dodać, że dwa ostatnie nie są ślubami w świetle polskiego prawa. W przypadku ślubu kościelnego w plenerze muszą zostać spełnione dodatkowe warunki, które należy wcześniej omówić z księdzem.

Z racji swojego doświadczenia jako fotograf ślubny Kraków mam dla Was kilka podpowiedzi. Poniżej lista 15 najbardziej popularnych miejsc na ślub w plenerze w Krakowie i okolicach:

Muzeum Archeologiczne

Hotel Stary

Villa Decjusza

Dwór w Tomaszowicach

Willa Tadeusz

Villa Love

Dolina Cedronu

Folwark Zalesie

Pałac Minoga

Dwór Sieraków

Pałac Goetz

Pałac Żeleńskich

Brzoskwinia Ogród

Dworzyszcze Wola

Hotel Witek/ Witkowa Chata

W każdym z nich jest oczywiście możliwość organizacji zarówno samej ceremonii, jak również przyjęcia weselnego.

zdjęcia ślubne kraków

Najlepsze miejsca w Krakowie na wesele z klasą

Każdy fotograf ślubny Kraków bardzo często pytany jest również o najlepsze miejsca na zorganizowanie wesela w Krakowie. Na pewno jest w czym wybierać. Organizacja ślubu w Krakowie to możliwość skorzystania z szerokiej oferty lokali. Każda, nawet najbardziej wybredna Para Młoda znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Oto najbardziej niezwykłe miejsca w Krakowie na wesele z klasą:

Hotel Europejski

Hotel Europejski umiejscowiony jest w samym sercu Krakowa, przy ulicy Lubicz. Jak każdy krakowski lokal na wesele, również Hotel Europejski zachwyca swoimi pięknymi wnętrzami i niezwykłą atmosferą. Przestronna sala balowa, doskonała obsługa i przede wszystkim znakomita kuchnia to znaki rozpoznawcze tego miejsca.

Folwark Zalesie

Folwark Zalesie położony jest 25 kilometrów od centrum Krakowa. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na weselnej mapie Polski Południowej. Odbywają się tu piękne wesela, a oprócz świetnego zaplecza, kuchni i pięknej lokalizacji, Folwark Zalesie oferuje coś, czego nie znajdziecie gdzie indziej- ciszę i komfort wypoczynkowy.

Hotel Pod Różą

Hotel Pod Różą to najstarszy hotel w Grodzie Kraka. Piękne, niedawno odrestaurowane wnętrza Restauracji Pod Różą i Ristorante Amarone uświetnią każde przyjęcie weselne.

Dolina Cedronu

Dolina Cedronu to klimatyczny dwór i spichlerz oddalone kilkanaście kilometrów od Krakowa. Niezwykłe, klimatyczne miejsce, w którym odbywają się regularnie jedyne w swoim rodzaju przyjęcia weselne. Przestrzeń pełna zieleni i niezwykłego klimatu. Dolina Cedronu to świetny pomysł na organizację niebanalnego wesela.

Hotel Kossak

Hotel Kossak to kolejny wyjątkowy obiekt na organizację wesela. Nowoczesność subtelnie podkreślona tradycją, świetna lokalizacja tuż nad Wisłą, potężne doświadczenie w organizacji przyjęć weselnych, to nie jedyne argumenty przemawiające za tym miejscem.

Browar Lubicz

Wesele w Browar Lubicz? Będziecie zachwyceni! Przepiękne miejsce z niepowtarzalnym klimatem, wyśmienita kuchnia i subtelny zapach warzonego tutaj piwa sprawią, że przyjęcie weselne w Browar Lubicz zapamiętacie na całe życie.

Hotel Witek

Hotel Witek, a raczej potężny kompleks hotelowo- konferencyjny, w którym mogą odbywać się aż cztery wesela jednocześnie. Unikalny klimat, cudowny ogród i piękne stylowe wnętrza, będące alternatywą dla klasycznych sal bankietowych.

Dwór Tomaszowice

Potężny kompleks w położonych pod Krakowem Tomaszowicach, kilka pięknych sal umiejscowionych na 10-hektarowym terenie parkowym, możliwość organizacji ślubu plenerowego. Do tego obłędna kuchnia i niezwykły klimat. Nic dziwnego, że Dwór w Tomaszowicach cieszy się tak ogromną popularnością wśród Par Młodych.

Dwór Sieraków

Dwór Sieraków jest doskonale znanym w branży ślubnej obiektem pod Krakowem. Piękne umiejscowienie, eleganckie wnętrza, fantastyczne tereny parkowe i świetna kuchnia, każdy gość weselny z pewnością doceni walory tego miejsca.

Kopalnia Soli Wieliczka

Przyjęcie weselne kilkaset metrów pod ziemią? To marzenie możecie zrealizować dzięki ofercie Kopalni Soli Wieliczka. Kilka pięknych sal, wyjątkowa atmosfera, wspaniała kuchnia, przyjęcie weselne w takim miejscu to gwarancja niepowtarzalnych doznań.

Sesja zdjęciowa Kraków – ulubione zdjęcia Pary Młodej

O co jeszcze pytany jest fotograf ślubny Kraków przez przyszłych Nowożeńców? Oczywiście, o sesję zdjęciową Młodej Pary. Poślubna sesja zdjęciowa to poszerzenie pakietu zdjęć ślubnych o ujęcia świeżo upieczonych małżonków w rolach głównych. Tak jak sesja narzeczeńska jest otwarciem współpracy z fotografem, tak sesja ślubna formalnie ją zamyka. Ślubna sesja zdjęciowa w Krakowie to zdjęcia cieszące się największym uznaniem Par Młodych z uwagi na ich artystyczny i jednocześnie bardzo emocjonalny charakter.

Większość Nowożeńców decyduje się na sesję w Krakowie innego dnia po ślubie. Jako fotograf ślubny Kraków czasem wykonuję również krótkie sesje małżeńskie w dniu ślubu. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest sesja plenerowa innego dnia. Nieograniczony czas, brak stresu, zdjęcia w ciekawych lokalizacjach, to wszystko przekłada się na świetne efekty. Jeśli chcecie poznać zalety i wady sesji w dniu ślubu i innego dnia, przeczytajcie ten post.

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie?

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie? To jedno z częściej zadawanych pytań na portalach ślubnych i grupach dyskusyjnych. Każda Para Młoda marzy o tym, by ich sesja plenerowa w Krakowie była jedyna i niepowtarzalna. Gród Kraka ma w tym względzie wiele do zaoferowania, a dobry fotograf ślubny Kraków zaproponuje znacznie więcej niż tylko najbardziej uczęszczane miejsca. Najbardziej popularną formą sesji ślubnej w Krakowie jest sesja miejska i zdjęcia wykonywane w miejscach zabytkowych, jak również w nowoczesnych dzielnicach Krakowa. Z uwagi na ogromne rzesze turystów przetaczających się każdego dnia przez krakowskie ulice, sesję miejską najlepiej wykonać we wczesnych godzinach porannych.

Drugą, równie popularną opcją jest sesja na łonie przyrody, w parku, w lesie, czy nad wodą. Tu również do dyspozycji mamy wiele pięknych lokalizacji w Krakowie i okolicach. W przypadku problemów z pogodą sesje w Krakowie mogą odbyć się również w obiektach zamkniętych- zamkach, pałacach, zabytkowych willach czy nawet na terenach muzealnych. Jako fotograf ślubny Kraków mam duże doświadczenie w pracy w takich obiektach. Najczęściej wykonuję takie sesje późną jesienią lub zimą, gdy często pada deszcz, jest szaro i chłodno. Więcej o sesjach zdjęciowych przeczytacie w poście Sesja zdjęciowa – kiedy, jak i gdzie

fotograf ślubny w krakowie

Galeria zdjęć ślubnych z Krakowa i okolic

Chciałbym teraz zaprosić Was do obejrzenia mojego ślubnego portfolio: Fotograf ślubny Kraków. Znajdziecie w nim zdjęcia z sesji ślubnych, sesji narzeczeńskich, a także fotografie z reportaży ślubnych. To moje ulubione prace – zdjęcia do których z różnych względów mam szczególny sentyment. To spory zbiór ujęć które wykonałem jako fotograf ślubny Kraków, znajdziecie tam bardzo przekrojowy materiał z wielu różnych miejsc.

Reportaż ślubny w Krakowie

Sesja ślubna w Krakowie

Sesja narzeczeńska w Krakowie

Cena zdjęć ślubnych – co ma na nią wpływ?

Cena zdjęć ślubnych i to, co ma na nią wpływ jest tematem który również warto poruszyć. Planując swój budżet ślubny dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, a z czego można zrezygnować. Również w kwestii wyboru fotografa ślubnego w Krakowie warto zastanowić się, czy oferta fotografa odpowiada Wam w stu procentach. Być może nie potrzebujecie wszystkich tych gadżetów które są w niej zawarte? A może wprost przeciwnie- warto rozszerzyć swój pakiet? Od Was i od Waszych wyborów zależy kształt oferty i cena zdjęć ślubnych.

Wybierając fotografa na ślub w Krakowie pamiętajcie, że najważniejszym elementem oferty są zawsze zdjęcia. Nie ich ilość, tylko zawsze jakość.  Lepiej zapłacić dobremu fotografowi ślubnemu za 50 świetnych zdjęć, niż kiepskiemu fotografowi za 2000 nudnych, nijakich kadrów. To również pewna podpowiedź w wyborze fotografa na ślub. Dobry fotograf nie rozpycha swojej oferty gadżetami ponieważ wie, że zdjęcia które oferuje są wartością samą w sobie. Słaby fotograf będzie usiłował przykryć swój słaby warsztat i kiepską obróbkę imponującymi liczbami. Tysiące zdjęć, dziesięć albumów w pakiecie, kalendarze, kubki i wszystko czego tak naprawdę… nie potrzebujecie. Stawiajcie przede wszystkim na dobre zdjęcia, cała reszta nie jest aż tak ważna.

Fotograf ślubny Kraków – chwile, emocje, wspomnienia

Dobry fotograf ślubny Kraków to gwarant niesamowitych zdjęć. Fotografia ślubów w Krakowie to oferta wielu lokalnych fotografów ślubnych, z których każdy reprezentuje inny styl i podejście do fotografowania, obróbki i efektu końcowego. Fotografie ślubne w Krakowie to reportaże z pięknych uroczystości w zabytkowych krakowskich kościołach. To sesja ślubna w Krakowie w cieniu monumentalnych zabytków galicyjskich.

W dniu ślubu zapewne szybko zapomnicie o obecności fotografa. Jednak już po wszystkim, kiedy emocje opadną i wspomnienia zaczną blaknąć, pakiet zdjęć ślubnych będzie dla Was bezcenną pamiątką. Jeśli dodatkowo zdecydowaliście się na sesję plenerową, to wspomnienia z sesji ślubnej ożyją za każdym razem, gdy otworzycie swój album. Anyday i fotograf ślubny Kraków to wybór którego nie będziecie żałować. Dobry fotograf ślubny to inwestycja w to co najważniejsze- Wasze wspomnienia.