fbpx

Fotografia chrztu

Interesuje Was fotografia chrztu? Chcielibyście mieć piękne zdjęcia z chrzcin Waszego dziecka? Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Takie wydarzenie jak chrzest ma miejsce tylko raz w życiu. To pierwsza oficjalna uroczystość powiększonej rodziny i zarazem jedna z niewielu okazji do wspólnego, rodzinnego świętowania. Choćby dlatego warto utrwalić ten dzień w profesjonalny sposób. Zdjęcia z chrztu dokumentujące chwile spędzone w otoczeniu bliskich Wam osób wypełnią pierwsze strony Waszego rodzinnego albumu.

Moja oferta fotografii chrztu to reportaż obejmujący przygotowania w domu, ceremonię chrztu a także fragment przyjęcia, w trakcie którego mogę wykonać dla Was mini sesję, zdjęcia grupowe z rodzicami, chrzestnymi i zaproszonymi gośćmi. Efektem fotografii chrztu będą piękne kadry w naturalnej kolorystyce. Możecie otrzymać je w plikach, wydrukach i fotoalbumach.

Fotograf na chrzest

Fotograf na chrzest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ceremonia chrztu z kilku względów jest trudna do sfotografowania. Wszystko trwa ułamek sekundy i trzeba wykazać się dużym doświadczeniem by uchwycić najważniejsze momenty, takie jak polewanie dziecka wodą święconą czy namaszczenie. Na szczęście jako fotograf chrztów mam już spore doświadczenie i potrafię odnaleźć się w podobnych sytuacjach. 

Oprócz ceremonii fotografia chrztu obejmuje również przygotowania w domu, a także przyjęcie rodzinne i pamiątkowe zdjęcia grupowe. Wszystkie te fotografie składają się na kompletny, wartościowy reportaż z chrztu. Jako fotograf pamiętam o tym, by w zestawie zdjęć które otrzymacie w wydrukach lub fotoalbumie nie zabrakło najważniejszych ujęć. Taka fotografia chrztu będzie piękną pamiątką, do której nie raz wrócicie z ogromnym sentymentem.   

Zdjęcia z chrztu - co najważniejsze?

Zdjęcia z chrztu w moim wykonaniu to kilkuetapowy reportaż. To od Was zależy, czy zdecydujecie się na pełny zakres, czy wybierzecie tylko interesujące Was fragmenty. Sami zdecydujcie co jest dla Was najważniejsze, na jaki zakres usługi i efekt końcowy chcielibyście się zdecydować. By przybliżyć Wam charakter całego reportażu z chrztu, poniżej opisałem poszczególne etapy.

Fotografia chrztu

Zdjęcia z przygotowań do chrztu 

Zdjęcia z przygotowań do chrztu to początek reportażu. Zwykle pojawiam się u Was w domu mniej więcej godzinę przed wyjazdem na ceremonię. Rozpoczynam od fotografowania detali- wszystkich tych ślicznych ubranek i rekwizytów które przygotowaliście specjalnie na tę okazję. W tym czasie Wy możecie spokojnie zajmować się dzieckiem i sobą samym :) Już w trakcie przygotowań jest wiele pięknych momentów wartych zatrzymania.

Chwile w których rodzice ubierają swoje dziecko w specjalny, odświętny strój, dużo uśmiechu i radości, Wasze spojrzenia pełne miłości i troski, wszystkie te chwile są świetną okazją do stworzenia niezapomnianych kadrów. W Waszym domu pojawiają się kolejni goście, a ja w tym czasie łapię Wasze serdeczne powitania. Każdy chce zobaczyć główną gwiazdę tego dnia, kolejne uśmiechy, gratulacje, całe mnóstwo serdeczności – kolejne chwile zatrzymane w kadrach. Na koniec jeszcze wspólne ujęcia z rodzicami, chrzestnymi, gośćmi. Czas na ceremonię! 

Fotografia chrztu

Zdjęcia z ceremonii chrztu

Zdjęcia z ceremonii chrztu to główny punkt całego reportażu. Bez względu na to, czy uroczystość ma charakter prywatny, czy też odbywa się podczas oficjalnego nabożeństwa, jest kilka ważnych momentów które staram się utrwalić na zdjęciach. Najważniejszy z nich to oczywiście obrzęd polewania główki dziecka wodą święconą. Ponadto błogosławieństwo, obrzęd namaszczenia czy symboliczne przekazanie białej szaty i płonącej świecy.

Chrzest jest jedną z najtrudniejszych uroczystości do sfotografowania, ponieważ wszystko dzieje się bardzo szybko. Najważniejsze części ceremoniału, jak polewanie główki dziecka wodą święconą czy namaszczenie świętym olejem trwają zaledwie kilka sekund. W tym czasie fotograf musi działać błyskawicznie, ponieważ ksiądz bardzo często zasłania ornatem moment chrztu. Bywa też, że w kadr nagle wejdźcie ministrant asystujący księdzu w trakcie ceremonii. W takich sytuacjach liczy się szybkość i sprawność fotografa. Szybki, profesjonalny sprzęt też ma ogromne znaczenie.

Po ceremonii zwykle wykonuję również pamiątkowe ujęcia grupowe. Takie zdjęcia z chrztu są bardzo ważne, ponieważ można później rozdać je w formie pamiątek, oprawione w ładne ramki. Z relacji moich klientów wiem, że takie fotografie mają dla nich duże znaczenie. Zdjęcia wykonujemy po zakończeniu mszy wewnątrz kościoła, by wykorzystać jego piękne wnętrza, zdobienia i architekturę. Jeśli kościół z zewnątrz wygląda atrakcyjnie, to zdjęcia grupowe można wykonać również przed świątynią.

Fotografia chrztu

Zdjęcia z przyjęcia rodzinnego

Zdjęcia z przyjęcia rodzinnego to ostatni etap reportażu z chrztu. Przyjęcie rodzinne po ceremonii chrztu odbywa się zwykle w wynajętej restauracji, rzadziej w domu rodzinnym. Po przyjeździe do lokalu możecie spokojnie zjeść obiad rodzinny, ja w tym czasie przygotowuję się do fotografowania Was w nowym miejscu. Po uroczystym obiedzie jest czas na kolejne zdjęcia. Ujęcia grupowe, pamiątkowe zdjęcia w różnych konfiguracjach rodzinnych, one również trafią do albumu rodzinnego.

Przyjęcie jest również okazją do bardziej naturalnych ujęć. Swobodne rozmowy przy kawie i torcie, radośnie biegające dzieci, chwile w których w otoczeniu najbliższych dzielicie się swoją radością i szczęściem, wszystkie te momenty również zatrzymuję dla Was na zdjęciach. Zwykle towarzyszę Wam do 2 godzin od przyjazdu do restauracji. Tak właśnie powstaje kompletny fotoreportaż z uroczystości chrztu.

Fotografia chrztu

Zdjęcia rodzinne

Jeśli warunki i czas pozwolą, w trakcie trwania przyjęcia możemy zorganizować mini sesję rodzinną. Są to zdjęcia rodziców z dziećmi, swobodne i naturalne ujęcia wspólnej zabawy, portrety rodzinne itp. Najłatwiej jest wykonać tego typu fotografie w ciepłych miesiącach, gdy możemy spędzić kilka chwil w jakimś ładnym miejscu niedaleko restauracji w której odbywa się przyjęcie. Niektóre lokale dysponują pięknym ogrodem czy placem zabaw, gdzie z pewnością uda nam się wykonać kilka pięknych zdjęć.

Profesjonalny fotograf na chrzest

Fotograf na chrzest powinien być profesjonalistą. Sam chrzest jest szczególną uroczystością rodzinną. W życiu nowonarodzonego dziecka pierwszą, symboliczną, dlatego zdjęcia z chrztu są cenną pamiątką. W Waszym albumie rodzinnym będzie kilka takich momentów, do których zawsze wrócicie z sentymentem. Zdjęcia z uroczystości chrztu upamiętnią te wyjątkowe chwile szczęścia w gronie najbliższych.

Pamiątka z chrzcin

Pamiątka z uroczystości chrztu zasługuje na piękną oprawę. Tak naprawdę od Was zależy w jakiej formie otrzymacie zdjęcia. Możecie wybrać jedno z kilku rozwiązań, w zależności od swojego gustu i oczekiwań.


Zdjęcia z chrztu w formie drukowanej

Najbardziej podstawową, a jednocześnie najbardziej klasyczną formą zdjęć z chrztu są wydruki fotograficzne na pięknym papierze fotograficznym. Wydrukowane zdjęcia umieszczone są w pięknym pudełku z wygrawerowanym imieniem dziecka.


Album z chrztu

Zdjęcia z chrztu możecie również otrzymać wklejone w pięknym albumie. Elegancka okładka z kartami przedzielonymi pergaminami sprawiają, że zdjęcia wyglądają bardzo elegancko. Album fotograficzny z chrztu to tradycyjna i popularna forma.


Fotoalbum z chrztu

Fotoalbum z chrztu to propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Fotoalbum to zdjęcia wydrukowane w formie profesjonalnej księgi, której poszczególne strony są kompozycjami zdjęć z całego dnia. Zdjęcia ułożone są w formie chronologicznej, dlatego fotoalbum ogląda się jako piękną historię. Fotoalbumy z chrztu są bardzo trwałe i można je dowolnie konfigurować. Dzięki temu każdy z nich jest niepowtarzalny.

Fotografia chrztu

Fotograf na chrzest Kraków i Małopolska

Jeśli szukacie doświadczonego fotografa który sfotografował już wiele uroczystości chrztu i doskonale wie jakie zdjęcia sprawią Wam najwięcej radości, zapraszam do kontaktu. Wiem jak fotografować chrzest, na co należy zwrócić uwagę, które momenty są najważniejsze i które chwile można przekuć w najpiękniejsze fotografie. Znam kościoły w Krakowie i Małopolsce i potrafię poradzić sobie z trudnymi warunkami technicznymi jakie w nich panują. Pracuję w sposób dyskretny, dzięki czemu cała uroczystość przebiegnie w miłej atmosferze.

Fotograf z Krakowa - najlepszy na chrzest

Jestem fotografem z Krakowa, ale chrzty i uroczystości rodzinne fotografuję nie tylko w moim mieście. Jeśli szukacie fotografa na chrzest swojego dziecka, mogę przyjechać również do Was. Odległość nie ma znaczenia, a dodatkowy koszy związany z moim dojazdem jest niewielki. Zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Fotograf na chrzest – rezerwacja terminu

Fotografa na chrzest warto zarezerwować wcześniej. Czasem możecie złapać wolny termin z tygodniowym wyprzedzeniem. Niektóre terminy są zarezerwowane na dwa miesiące do przodu. Jeśli chcecie cieszyć się pięknym zdjęciami z chrztu Waszego dziecka, skontaktujcie się ze mną już dziś.

Fotografia chrztu Kraków - cennik

Fotografia chrztu to wiele możliwości. Cennik całej usługi zależy od tego, na co się ostatecznie zdecydujecie. Zapraszam do kontaktu w trakcie którego przedstawię Wam wszystkie możliwości i pomogę wybrać najlepsze rozwiązanie na fotografowanie chrztu.

Zobacz również

Menu