fbpx

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna to pamiątka z wyjątkowej uroczystości, w trakcie której w otoczeniu rodziny, przyjaciół i bliskich złożycie sobie przysięgę małżeńską. Zdjęcia ślubne zatrzymają wszystkie wydarzenia i emocje jakie będą Wam towarzyszyć w ciągu całego dnia.  

Moja oferta fotografii ślubnej to fotografowanie ślubu od przygotowań do oczepin, lub w innym, dowolnym zakresie. Efektem są naturalne zdjęcia w pięknych kolorach, które możecie otrzymać w formie plików, profesjonalnych wydruków fotograficznych i eleganckich fotoalbumów.

Profesjonalna fotografia ślubna

Profesjonalna fotografia ślubna to umiejętność utrwalania wydarzeń zgodnie z ich dynamiką i w odpowiedniej estetyce. Fotografowanie w dniu ślubu jest niezwykle ważne. Fotograf powinien podejść do tego zadania w sposób odpowiedzialny, widzieć więcej, umieć przewidywać, znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. To tylko jeden dzień, drugiej szansy nie będzie. Jeśli więc zależy Wam na pięknych zdjęciach, powinniście zatrudnić profesjonalistę. Powinien to być fotograf który wykona piękne ujęcia ślubnych detali, odnajdzie się w dynamice ślubnego reportażu, jak również posiada zmysł artystyczny, dzięki któremu wykona dla Was piękną sesję ślubną.

Zdjęcia ślubne  - jak fotografuję w dniu ślubu?

Zdjęcia ślubne w moim wykonaniu to kilkuetapowy reportaż, na który składa się fotografowanie przygotowań, ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Poniżej znajdziecie opis całego dnia z perspektywy fotografa ślubnego. Każdy z etapów starałem sie opisać w uniwersalnym ujęciu. Wiadomo bowiem, ze każdy ślub jest inny a scenariusz wydarzeń może się znacząco różnić. Potraktujcie to więc jako mały przewodnik. 

Fotografia ślubna - przygotowania do ślubu

Fotografia ślubna to reportaż rozpoczynający się od zdjęć z przygotowań do ślubu. To początek naszej współpracy w tym uroczystym dniu. Możemy zacząć fotografowanie wcześnie rano od zdjęć wykonanych w salonie, gdzie powstanie fryzura i makijaż ślubny. Drugim etapem są przygotowania w domu. Panna Młoda ubiera swoją piękną suknię ślubną, biżuterię, welon. Takie zdjęcia to klasyka fotografii ślubnej. Jeśli czas pozwala, wcześniej odwiedzam dom Pana Młodego, fotografując również jego przygotowania. W międzyczasie udaje się zwykle sfotografować  ślubne detale, obrączki czy biżuterię, które świetnie uzupełniają cały reportaż. Później jeszcze błogosławieństwo, pamiątkowe zdjęcia z rodzicami, rodzeństwem i świadkami. Czas na ceremonię!

Zdjęcia z przygotowań do ślubu

Fotografia ślubna  - ceremonia ślubu

Fotografia ślubna ceremonii to kluczowe momenty reportażu ślubnego. Bez względu na to, czy ceremonia odbywa się w kościele, czy też w USC, mają one niezwykle uroczysty, oficjalny charakter. Najpierw podniosły początek, w trakcie którego Panna Młoda jest wprowadzana przez swojego ojca. Czasem Parze Młodej w drodze do ołtarza towarzyszą dzieci. To są zdjęcia ślubne które chciałby mieć każdy. Później przysięga małżeńska, zakładanie obrączek, towarzyszące im łzy wzruszenia i radość. Każda z tych chwil dla fotografa ślubnego jest niezwykle ważna. Na koniec uroczyste powitanie świeżo upieczonej Pary Młodej przez gości oczekujących przed kościołem/ USC, rzucanie ryżem i grosikami. Tutaj powstają pierwsze, w pełni spontaniczne zdjęcia ślubne. Pierwsze życzenia i serdeczne uściski, całe mnóstwo uśmiechów i pamiątkowe zdjęcia grupowe, zanim jeszcze pojedziemy do miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Ceremonia ślubna trwa najwyżej godzinę, a momentów wartych uwiecznienia w trakcie jest całe mnóstwo.    

Fotografia ślubu

Fotografia ślubna - zdjęcia z wesela

Zdjęcia z przyjęcia weselnego to najbardziej rozbudowana część reportażu z dnia ślubu. Zwykle jestem z Wami do samych oczepin. W tym czasie mam możliwość wykonania bardzo przekrojowego reportażu zdjęciowego. A dzieje się naprawdę sporo. Przywitanie Pary Młodej, życzenia, pierwszy taniec, uroczyste krojenie torta, weselne zwyczaje, a między tym wszystkim szalona zabawa i mnóstwo toastów za zdrowie i szczęście Młodej Pary. Każda godzina przyjęcia weselnego obfituje w momenty które warto uwiecznić. W międzyczasie powstają zdjęcia grupowe, a jeśli macie ochotę trochę odpocząć, możemy wyskoczyć gdzieś w pobliżu na krótką sesję plenerową.

Fotografia ślubu

Fotograf na ślub - profesjonalne zdjęcia ślubne

Dobry fotograf na ślub to najlepsza inwestycja w piękne wspomnienia. Organizując ślub i wesele dokładacie wielu starań, by wszyscy byli zadowoleni i zapamiętali ten dzień na długo. Tymczasem zdjęcia ślubne to jedyne co Wam zostanie z całego dnia. Zadbajcie o to, by chwile które wspólnie przeżyliście zostały utrwalone w pięknym i profesjonalnym stylu. Profesjonalny fotograf ślubny to gwarancja, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Osoby obecne na weselu nawet nie odczują obecności fotografa, a zdjęcia z uroczystości i przyjęcia będą piękne i niepowtarzalne.   

Najlepsze i najbardziej ponadczasowe są naturalne zdjęcia ślubne. Docenicie je jeszcze bardziej, kiedy po latach otworzycie swój ślubny album.    

Fotograf ślubny Kraków - dojazd w inne miejsca

Jako fotograf ślubny z Krakowa dużą część reportaży ślubnych wykonuję na terenie Małopolski. Bardzo często odwiedzam również Śląsk i Podkarpacie. Jeśli podobają Wam się moje zdjęcia ślubne i chcielibyście bym sfotografował Wasz ślub i wesele, chętnie przyjadę w każde miejsce. Kraków, Katowice, Rzeszów, dojazd i odległość nie mają znaczenia.

Zobacz również

Menu