fbpx

Makijaż na ślub

Zwykły, codzienny makijaż na żywo może wyglądać świetnie, natomiast na fotografiach ten sam makijaż bywa kompletnie niewidoczny. Wynika to z tego, że ludzkie oko jest nieporównywalnie lepszym rejestratorem obrazu niż najlepszy nawet aparat fotograficzny. Makijaż na ślub to zadanie dla profesjonalistki.  

Aby make-up prezentował się na zdjęciach ślubnych równie efektownie, w tym celu wykonuje się tzw. makijaż fotograficzny.

Makijaż na ślub

Makijaż fotograficzny

Jest on nieco mocniejszy i bardziej kontrastowy od klasycznego makijażu. Dzięki temu matryca aparatu fotograficznego potrafi go lepiej zarejestrować. Z reguły tego typu make-upy wykonuje się “pod” sesje zdjęciowe. Wskazane jest również, by zafundować go sobie także w dniu ślubu.

Co prawda Panie które na co dzień nie preferują mocnego malowania, mogą czuć się niekomfortowo w takim makijażu, ale nawet w tej sytuacji można iść na kompromis i poprosić wizażystkę o nieco łagodniejszy efekt. Polecam gorąco wykonanie próbnego makijażu.

Dobry makijaż na ślub

Makijaż jest jednym z kluczowych etapów przygotowań do ślubu. Bardzo istotne w makijażu ślubnym jest odpowiednie zmatowienie skóry twarzy. Dlatego zanim wybierzecie się do zakładu kosmetycznego, zróbcie sobie kilka zdjęć telefonem (najlepiej z włączoną lampą błyskową) i zwróćcie uwagę na to, w których miejscach skóra najmocniej się “świeci” (zwykle są to najbardziej wystawione na działanie światła części twarzy, a więc czoło, czubek nosa i broda).

Później warto wspomnieć osobie wykonującej makijaż ślubny, by zwłaszcza w tych miejscach twarz została równo i dokładnie zmatowiona. Pozwoli to uniknąć odblasków, które na fotografiach z reguły wyglądają niekorzystnie.

Makijaż na sesję

Profesjonalny makijaż fotograficzny jest również wskazany, jeśli Para Młoda planuje sesję zdjęciową w innym dniu. Powiedziałbym nawet, że w przypadku zdjęć z sesji ślubnej, gdzie cała uwaga skupia się na Parze Młodej, dobry makijaż jest jeszcze bardziej wskazany. W tej kwestii nie warto ufać Photoshop’owi. Im lepszy makijaż na sesję, tym lepsze będą zdjęcia.

Oferta fotografii

Menu