fbpx

Podpisujemy dokumenty ślubne

Dziś kilka słów o jednym z  ważnych, oficjalnych momentów w trakcie ceremonii. A mianowicie – podpisujemy dokumenty ślubne.

Sytuacja w której Para Młoda składa podpisy na dokumentach ślubnych potwierdzających zawarcie związku małżeńskiego właściwie nie wymaga żadnego komentarza. Jednak w odniesieniu do kadrów z ceremonii ślubnych warto wspomnieć o czymś, na co wiele osób zwraca uwagę dopiero po otrzymaniu gotowych zdjęć od fotografa. A mianowicie – ważne jest nie tylko co, ale również CZYM podpisujemy.

Podpisujemy dokumenty ślubneDokument potwierdzający zawarcie małżeństwa

Wielu osobom problem wydawać może się błahy i nieistotny aż do momentu, gdy na swoich zdjęciach ślubnych zobaczycie… ten słynny, obgryziony długopis z Tesco, którym kazano Wam podpisać jeden z najważniejszych dokumentów w życiu.

Nie wiedzieć czemu, tego typu pisadła są częstym wyposażeniem Kancelarii Parafialnych i Urzędów Stanu Cywilnego. Wyobraźcie sobie zbliżenie na dłoń podpisującą dokument potwierdzający zawarcie małżeństwa. Wygląda to naprawdę fatalnie. Tymczasem wystarczy niewielki wysiłek, by również w tej sytuacji powstały piękne zdjęcia.

Podpis Pary Młodej

Choć zwyczaj to dość stary, nawet dziś noszenie przy sobie pióra lub eleganckiego długopisu jest przejawem klasy i elegancji. Pan Młody może schować je w wewnętrznej kieszeni marynarki. Jeśli to kłopot, warto poprosić świadka (który zwykle towarzyszy Parze Młodej w tej sytuacji) o podanie przyboru do pisania w momencie podpisywania dokumentów. Tym bardziej, że za chwilę również Świadkowie złożą swoje podpisy na rzeczonych dokumentach.

Podpisujemy dokumenty ślubne – zróbmy to z klasą

Moment podpisywania dokumentów urzędowych z pewnością nie jest tak ważny jak przysięga małżeńska czy zakładanie ślubnych obrączek. Stanowi jednak jeden ze stałych punktów programu całej uroczystości. Jeśli podpisujemy dokumenty ślubne – zróbmy to z klasą.

Oferta fotografii

Menu