fbpx

Pomysły na przyjęcie weselne

Co zrobić, by wesele miało swój wyjątkowy klimat? Jak upiększyć jego oprawę? Pomysły na przyjęcie weselne to często zadawane pytanie na forach ślubnych. Nic dziwnego, każda Para Młoda marzy o tym, by w dniu ślubu pokazać się z jak najlepszej strony. Tak powstają  dziwne, często dość szalone koncepcje. Wkrótce napiszę o nich parę słów, natomiast dziś chciałbym się skupić na czterech dodatkach, które stały się klasyką przyjęć weselnych.

Pomysły na wesele

Pomysły na przyjęcie weselne bywają różne. Nawet jeśli niektóre z nich mogą się Wam wydawać mocno oklepane, z pewnością pomagają zbudować odpowiedni feeling przyjęcia weselnego. Mają też pozytywny wpływ na zdjęcia, jakie wykona dla Was fotograf ślubny. Chciałbym w paru słowa opisać najbardziej popularne pomysły na przyjęcie weselne. Jeśli planujecie wykorzystać którykolwiek z nich, koniecznie przeczytajcie poniższy wpis. Pozwoli on Wam uniknąć organizacyjnych wpadek, z których większość Par Młodych zdaje sobie sprawę zbyt późno.

Ciężki dym na pierwszy taniec

Ciężki dym na pierwszy taniec nie zawsze wygląda tak, jak sobie to wyobrażamy. Niewiele Par Młodych wie, że różne są rodzaje tego dymu, tak jak różne są  urządzenia do jego produkcji. Głównie od tych dwóch parametrów zależy efekt, czy dym rozwieje się już przy pierwszych sekundach tańca, czy też pięknie otuli Parę Młodą. Ważny jest również rozmiar sali, na której ciężki dym jest wytwarzany.

Ciężki dym powinien być… ciężki i gęsty. Zamawiając go na swój pierwszy taniec zapytajcie, czy faktycznie utrzyma się przy podłodze. Operator wytwornic dymu powinien przygotować się pod konkretny rozmiar sali, na której dym ma zostać rozprowadzony. Im większa sala, tym więcej wytwornic powinno pracować jednocześnie. Koniecznie pamiętajcie również o tym, by na czas pierwszego tańca obsługa lokalu wyłączyła klimatyzację, a rodziców warto poprosić o zatrzymanie dzieci obecnych na weselu na chwilę w miejscu. Tylko wtedy gdy pomyślimy o wszystkim, możemy uzyskać piękny efekt tańca w chmurach.

Pomysły na przyjęcie weselne - napis LOVE

Napis LOVE na przyjęciu Kasi i Rafała, perfekcyjnie w tle

Napis LOVE na sali weselnej

Święcące napisy na sali w której odbywa się przyjęcie weselne to już standard. Czasem zamawiane są jako osobna usługa, coraz częściej dysponują nimi zespoły weselne, lokale, a nawet właściciele ślubnych limuzyn. Wyglądają dobrze pod warunkiem, że są mądrze umiejscowione. Co to oznacza? Przede wszystkim, nie powinny znajdować się bezpośrednio tam, gdzie siedzą, lub bawią się ludzie. Bezpośrednio, czyli tuż pod nogami. Ich mocne światło w klimatycznej sali weselnej bywa męczące dla gości, komplikuje też pracę fotografowi. Dwieście żarówek świecących żółtym światłem sprawia, że ludzie obecni w pobliżu dostają… żółtaczki. Na szczęście tylko tej fotograficznej, ale i tak średnio to wygląda na zdjęciach. O białej sukni Panny Młodej skąpanej w świetle żarówek nie wspomnę…

Jeśli chcecie, by świecące napisy typu LOVE czy MIŁOŚĆ stanowiły dodatek a nie centrum Waszego przyjęcia, poproście o postawienie ich nieco dalej, na antresoli, lub najlepiej gdzieś w tle. Czasem wystarczy odsunąć taki napis o metr lub dwa do tyłu, a staje się pięknym dopełnieniem klimatu panującego na sali.

O dekoracjach świetlnych na sali w której odbywa się przyjęcie weselne możecie przeczytać w poście Światło na sali ślubnej

Fotobudka na wesele

Fotobudka na weselu to kolejna popularna atrakcja. Dzięki niej możecie zrobić sobie wspólnie zabawne zdjęcia, korzystając z różnych peruk, masek i innych rekwizytów. Pamiętajcie jednak o tym, że zainteresowanie fotobudką często źle wpływa na to, co dzieje się na parkiecie tanecznym. Zwykle ma to miejsce, gdy fotobudka jest dostępna zbyt długo. Podczas gdy prawie wszyscy stoją w kolejce do śmiesznych zdjęć, zespół gra dla pustej sali, a atmosfera przyjęcia „siada”.

Warto pomyśleć o tym, by czas dostępności fotobudki była dostosowany do ilości osób obecnych na przyjęciu. Tak, by każdy mógł skorzystać, nie dłużej. Ważne, by nie pokrywał się on z jakimiś ważnymi punktami przyjęcia (np. uroczystym krojeniem tortu, życzeniami dla rodziców itp.).

Pomysły na przyjęcie weselne - zimne ognie

Zimne ognie na weselu Klaudii i Wojtka w długim szpalerze gości

Zimne ognie na wesele

Zimne ognie to kolejny, cieszący się popularnością dodatek. Zdjęcia Pary Młodej w otoczeniu Gości, wykonywane najczęściej po zmierzchu, są pięknym uzupełnieniem pakietu fotografii ślubnej. By wszystko wyglądało zjawiskowo, musimy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim, warto zamówić odpowiednio długie zimne ognie. Fotograf potrzebuje trochę czasu, by wszystkich ustawić, a następnie wykonać kilka ujęć. Samo odpalanie ich również zajmuje trochę czasu. Jeśli będą zbyt krótkie, to przy większej liczbie osób uczestniczących w całej scenie, część z nich zdąży zgasnąć, zanim zapalą się kolejne.

Najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem rozdanie po dwie sztuki zimnych ogni każdej osobie, z obowiązkowym pudełkiem zapałek, lub zapalniczką „w pakiecie”. Wówczas nawet przy dużej liczbie chętnych na udział w takim zdjęciu, wszystko powinno pójść sprawnie. Alternatywą na ujęcia w otoczeniu zimnych ogni mogą być zdjęcia, na których goście oświetlają Parę Młodą smartfonami. Efekt jest bardzo podobny i nie wymaga pośpiechu organizacyjnego.

Nawet najlepsze pomysły na przyjęcie weselne nie zastąpią dobrego nastroju i uśmiechu na twarzach. Pamiętajcie o tym, bez względu na to, w jakiej roli pojawicie się na przyjęciu weselnym.

Oferta fotografii

Menu