fbpx

Praktyczny Poradnik Przedślubny – wprowadzenie

Dobra współpraca między fotografem ślubnym a Parą Młodą, oparta na wzajemnym zrozumieniu to czynnik mający bezpośrednie przełożenie na rezultat tej kooperacji. Biorąc pod uwagę to, że z jednej strony mamy doświadczonego profesjonalistę, z drugiej zaś Parę “debiutantów”, obowiązkiem fotografa jest przeprowadzenie Pary Młodej “na drugi brzeg”. Aby do tego doszło, istotne jest przygotowanie przyszłych Nowożeńców do ról w których wystąpią przed obiektywem. W tym pomoże Wam Praktyczny Poradnik Przedślubny.

Okej, “przygotowanie” to stwierdzenie trochę na wyrost. Osoby stające przed obiektywem powinny mieć choćby częściową świadomość, jak określone zachowania wpływają na efekt końcowy i czego należy unikać, by w kluczowych, niepowtarzalnych momentach np. ceremonii ślubnej nie popełnić błędów uniemożliwiających zrobienie pięknych zdjęć. Reasumując- nie wszystko zależy od fotografa, jakkolwiek wielkim artystą by nie był…

Świadome zachowanie jest szalenie ważne, ale nie wyczerpuje tematu. Istnieje wiele innych kwestii, które warto omówić przed godziną “0”. Chodzi mi tutaj głównie o błędy organizacyjne, ale również wiele innych czynników, które mogą popsuć efekt końcowy i obopólne zadowolenie ze zdjęć.

Praktyczny Poradnik PrzedślubnyPraktyczny Poradnik Przedślubny

Podsumowując, w niniejszym poradniku podzielę się z Wami swoim doświadczeniem i odczuciami związanymi z fotografowaniem w dniu ślubu. Opowiem o najczęściej popełnianych przez Pary Młode błędach, o tym co przeszkadza zamiast pomagać. Żeby było sprawiedliwie, postaram się Was również zainspirować, proponując lepsze (moim zdaniem, postaram się to uzasadnić) rozwiązania.

Jeśli nie planujecie współpracy z dobrym wedding plannerem, a zależy Wam na wyjątkowych zdjęciach, to (oprócz zatrudnienia świetnego fotografa, rzecz jasna) poświęćcie parę chwil na lekturę. Praktyczny Poradnik Przedślubny pomoże Wam zrozumieć to, co z punktu widzenia dobrej fotografii ślubnej ma faktyczne znaczenie, a czego prawdopodobnie nie byliście do tej pory zupełnie świadomi.

 

Oferta fotografii

Menu