fbpx

Sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrobić?

Sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrobić? To główny temat dzisiejszego posta. Być może słyszeliście już od znajomych, że przed ślubem warto umówić się z fotografem na zdjęcia narzeczeńskie. Zastanawiacie się, po co Wam sesja narzeczeńska i w czym właściwie może Wam pomóc? Czy nie wystarczy zwykła sesja ślubna? 

Po co jest sesja narzeczeńska?

Po co jest właściwie sesja narzeczeńska? Można powiedzieć, że dla zdjęć, jednak tego typu sesja ma kilka dodatkowych zalet. Okres narzeczeństwa to piękny czas w życiu. Kiedy w końcu minie, pozostawi w głowach i sercach wiele pięknych wspomnień. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej utrwalą te momenty, zatrzymają w profesjonalny sposób chwile spędzone razem. To podstawowy atut każdej sesji zdjęciowej. Poza względami emocjonalnymi sesja narzeczeńska ma kilka dodatkowych, niezaprzeczalnych zalet. Jeśli sesja narzeczeńska poprzedza Wasze plany ślubne, otwiera się przed Wami kilka ciekawych możliwości, z których warto skorzystać.

Oryginalne zaproszenia ślubne

Jeśli zrobicie sesję narzeczeńską odpowiednio wcześnie, zdjęcia możecie wykorzystać na swoich zaproszeniach ślubnych. W internecie z łatwością znajdziecie firmy oferujące takie właśnie, oryginalne zaproszenia ślubne. Zdjęcie z sesji narzeczeńskiej jest często centralnym punktem projektu zaproszenia, dzięki czemu całość nabiera oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Roześlijcie takie personalizowane zaproszenia wśród swoich przyszłych gości, będą zachwyceni!

Stres w dniu ślubu

Spotkanie z fotografem na przedślubnej sesji jest gwarancją, że w dniu ślubu nie będziecie zestresowani obiektywem wycelowanym w Waszą stronę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki temu Wasze zdjęcia ślubne wyjdą bardziej naturalnie. Polecam to szczególnie osobom nieśmiałym, dla których obecność fotografa już sama w sobie jest stresująca. Dodatkowym czynnikiem dla którego sesja narzeczeńska korzystnie wpływa na zdjęcia jest zbudowanie fajnej relacji z fotografem. Niemal 100% Par z którymi spotkałem się na sesji narzeczeńskiej przyznało, że ta pierwsza sesja bardzo im pomogła. Dzięki niej w dniu ślubu właściwie zapomniały o mojej obecności,a  współpraca przebiegła perfekcyjnie.

Doświadczenie w pozowaniu do zdjęć

Doświadczenie w pozowaniu do zdjęć narzeczeńskich bardzo korzystnie wpływa na sesję ślubną. Znamy się już i rozumiemy doskonale, a zatem zamiast tracić czas na rozgrzewkę i tłumaczenie pewnych zawiłości związanych z pozowaniem, korzystnym wyglądem czy odpowiednim makijażem na sesję, możemy skupić się na wykonaniu pięknych zdjęć ślubnych. Każdej Parze doświadczenia z sesji narzeczeńskiej z pewnością przydadzą się również w dniu ślubu.

Sesja narzeczeńskaPomysł na prezent dla rodziców

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać również w formie prezentu dla rodziców. Duże, pięknie oprawione wydruki w formie obrazu, czy fotoalbumy z całą sesją narzeczeńską będą z pewnością lepszym pomysłem na prezent dla rodziców niż kosz z kawą i czekoladkami. Jestem przekonany, że Wasi rodzice będą tym pomysłem zachwyceni!

Zdjęcia jako dekoracje ślubne

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej świetnie nadają się do udekorowania sali w której odbędzie się Wasze przyjęcie weselne. Możecie na przykład rozwiesić wydruki w różnych częściach sali, dzięki czemu nabierze ona indywidualnego charakteru. Takie zdjęcia z pewnością są lepszym pomysłem na dekoracje niż to, co sobotę obsługa lokalu proponuje każdej Parze Młodej. Zdjęcia można również wykorzystać na winietkach rozstawionych na stołach. Kolejnym pomysłem na piękne dekoracje ślubne jest ścianka z Waszymi fotografiami, którą goście weselni będą mogli podziwiać w trakcie wesela. Kilka razy drukowałem również zdjęcie w formie wielkiego obrazu, który Para Młoda wieszała później nad swoim stołem weselnym. Dzięki tak oryginalnym dekoracjom goście zapamiętają Wasze wesele na długo.

Sesja narzeczeńska to więcej pięknych zdjęć

Oczywiście największym atutem sesji narzeczeńskich są zdjęcia które dołączycie do swoich albumów. Taka sesja to po prostu więcej pięknych zdjęć z okresu Waszego narzeczeństwa. To ważny etap w Waszym życiu. Jestem przekonany, że z czasem będziecie doceniać takie zdjęcia coraz bardziej.

Wiecie już czym jest sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrobić. Mam nadzieję, że zainspirowałem Was również do ciekawego wykorzystania zdjęć narzeczeńskich. Już niedługo na blogu pojawi się wpis o tym, jak się przygotować do takiej sesji. Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia zdjęć z moich sesji.

Oferta fotografii

Menu