fbpx

Sesja narzeczeńska nad jeziorem

Sesja narzeczeńska nad jeziorem to jeden z pomysłów na piękne zdjęcia przedślubne. Wraz z przesympatyczną parą Eweliną i Grześkiem wybraliśmy się nad krakowski Zalew Bagry. Tam mimo tłumów ludzi udało nam się znaleźć kilka luźniejszych miejscówek. Wyjątkowo bujna roślinność, sprzyjające nam światło i przyjemny chłód bijący od wody w ten ciepły, letni dzień sprawiły, że czas minął szybko, a zdjęcia wyszły pięknie. Kilka z nich możecie zobaczyć w tym wpisie.    

Sesje w Krakowie nad wodą

Sesje w Krakowie to nie tylko zdjęcia w popularnych miejscach zabytkowych typu Stare Miasto, Wawel, czy krakowski Kazimierz. Kraków oferuje możliwość wykonania zdjęć narzeczeńskich i ślubnych w bardzo przekrojowym zakresie lokalizacji. Jeśli chodzi o zdjęcia nad wodą, do dyspozycji mamy atrakcyjne, choć niestety wiecznie zatłoczone Bulwary Wiślane. Jest też kilka innych miejscówek, nieco mniej ucywilizowanych, ale świetnie nadających się na tego typu sesję.

W tym momencie niedostępny jest co prawda popularny Zalew Zakrzówek, gdzie trwają prace budowlane. Poza tym niedaleko Krakowa jest piękny Zalew Kryspinów, choć w okresie letnim trudno wbić tam przysłowiową szpilkę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na okolice Tyńca i nowohucki Przylasek Rusiecki (gdzie sam jeszcze nie fotografowałem). No i rzecz jasna Bagry. Jeszcze kilka lat temu nie było tam nic ciekawego, oprócz małej plaży i rozwalającego się pomostu.  Obecnie Zalew Bagry przeżywa swój rozkwit i dla mieszkańców Krakowa staje się powoli alternatywą dla zatłoczonego Kryspinowa.

Sesja zdjęciowa nad jezioremZdjęcia zakochanych par Kraków

Zdjęcia narzeczeńskie

Zdjęcia narzeczeńskie to świetna rozgrzewka przed dniem ślubu. Poznajecie fotografa, a fotograf poznaje Was. Możecie oswoić się z pozowaniem przed obiektywem, a nawet nauczyć kilku pomocnych tricków, dzięki którym będziecie wyglądać doskonale. Taka sesja sprawia, że w dniu ślubu stres jest znacznie mniejszy a Wy na zdjęciach bardziej pogodni i uśmiechnięci. Przede wszystkim jednak zyskujecie piękne fotografie, do których z pewnością jako żona i mąż chętnie będziecie wracać. Więcej o korzyściach sesji narzeczeńskiej przeczytacie we wpisie “Sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrobić?”

Wróćmy do sesji Eweliny i Grześka. Spotkaliśmy się późnym popołudniem, gdy słońce powoli zmierzało w stronę zachodu, choć i tak musieliśmy unikać mocno nasłonecznionych miejsc, by uzyskać zdjęcia o przyjemnej plastyce. Moja Para spisała się przed obiektywem doskonale. Mimo że był to ich debiut, nie potrzebowali w ogóle czasu na rozgrzewkę, ani próbne kadry. Nie zawsze tak jest. Niektóre Pary potrzebują trochę czasu by oswoić się z obiektywem, czy choćby pocałować “na żądanie” w naturalny sposób. My kontakt złapaliśmy błyskawicznie, co dla mnie jako fotografa było dużym ułatwieniem. Sesje zdjęciowe z takimi zakochańcami to czysta przyjemność. W gratisie dostaliśmy od natury parkę ślicznych łabędzi 🙂

Zdjęcia zakochanych par KrakówSesja zdjęciowa nad jezioremSesja zdjęciowa nad jeziorem

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Osobiście doradzam przede wszystkim wygodne i luźne stroje, w których pozowanie będzie dla Was przyjemnym doświadczeniem. Dobrze, jeśli Wasz ubiór jest spójny z przyjętą konwencją sesji. Na sesję nad wodą, czy w lesie proponuję stroje luźniejsze niż na zdjęcia narzeczeńskie np. w teatrze, czy eleganckiej restauracji. Z pewnością warto przemyśleć kolorystykę ubrań, stosownie do miejsca, w którym będziecie robić zdjęcia. Ewelina i Grzesiek postawili na kolory oliwkowe z dodatkami czarnymi, dzięki czemu wyglądali spójnie, a kolory przyjemnie dopełniały się z wszechobecną zielenią.

Sesja narzeczeńska KrakówSesja narzeczeńska KrakówZdjęcia nad jeziorem

Jak pozować do zdjęć?

Jak pozować do zdjęć w trakcie sesji narzeczeńskiej, zwłaszcza gdy jest to pierwsze doświadczenie z tego typu sesją? Trudno oczywiście szybko nauczyć się czegoś, nad czym profesjonalne modelki i modele pracują w pocie czoła przez wiele lat. Jednak tak naprawdę nie potrzebujecie specjalnych umiejętności, by dobrze wyglądać na zdjęciach. Przede wszystkim, porozmawiajcie z fotografem o tym, jakie zdjęcia lubicie a jakich nie, jak chcielibyście wyglądać. Warto wspomnieć słowo o lepszym prawym profilu (jeśli ten lewy rzeczywiście jest gorszy) czy np. odrostach, z którymi nie udało się nic zrobić przed sesją. Większość ewentualnych wad można poprawić, jeśli nie na etapie fotografowania, to podczas późniejszej obróbki.  Sam zwykle staram się (jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć) wyciągnąć od Par takie informacje, dzięki temu moi modele mogą czuć się podczas pozowania bardziej komfortowo.

Co do samego pozowania, najbardziej sprawdza się dobrze pojęty luz i naturalność. Nie oznacza to, że możecie robić co chcecie, a fotograf i tak sobie poradzi. Zawsze powtarzam, że efekt sesji w 50% zależy od fotografa, a drugie 50% to wkład Pary. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że brak Wam doświadczenia w  pracy przed obiektywem. Dlatego warto współpracować, słuchać, wymieniać uwagi. Jestem przekonany, że to najlepsza rada, jaką mogę Wam dać przed sesją narzeczeńską. Bądźcie sobą.

Zdjęcia nad jezioremSesja narzeczeńska KrakówZdjęcia nad jeziorem

Sesja narzeczeńska nad jeziorem – o każdej porze roku

Zdjęcia nad wodą, które widzicie w tym poście powstały w słoneczny, letni dzień. Jednak taka sesja narzeczeńska nad jeziorem może odbyć się właściwie o każdej porze roku. Oczywiście w chłodniejsze dni trudno np. wejść do wody, jednak zdjęcia o każdej porze roku mają swój niepowtarzalny klimat. Sesja narzeczeńska wiosną, jesienią czy nawet zimą też może dostarczyć wielu niepowtarzalnych kadrów. Opadające z drzew liście, czy poranne mgły z pewnością pomogą stworzyć wyjątkowe zdjęcia narzeczeńskie.

Sesja narzeczeńska nad jeziorem ma właściwie tylko jeden minus – komary. Decydując się na zdjęcia nad wodą koniecznie miejcie przy sobie coś, co odstraszy te żądne krwi bestie. Nawet w Krakowie jest ich całe mnóstwo.

Jeśli macie ochotę na taką wspólną sesję, to zapraszam do oferty “sesja narzeczeńska”. Zostało nam w tym roku jeszcze kilka słonecznych dni, a niedługo nadejdzie jesień ze swoimi pięknymi kolorami i fantastycznym klimatem. Warto to wykorzystać!

Zobacz również zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w Krakowie, tym razem w miejskich klimatach.

Zobacz również

Menu