Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to wstępny etap współpracy z fotografem ślubnym. Dzięki takiej sesji możecie lepiej poznać swojego fotografa, zapoznać się ze stylem jego pracy a także oswoić się z samym pozowaniem przed obiektywem. Dlaczego to takie ważne? Dzięki doświadczeniu wyniesionemu z sesji narzeczeńskiej będziecie czuć się dużo bardziej komfortowo podczas późniejszej sesji ślubnej. Sesja narzeczeńska pomoże Wam również w pokonaniu stresu w dniu ślubu, dzięki czemu Wasze zdjęcia z reportażu ślubnego będą bardziej pogodne i naturalne. Po prostu zapomnicie o obecności fotografa 🙂

Sesja narzeczeńska – dodatkowe korzyści

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej otwierają przed Wami również dodatkowe możliwości w kwestii dekoracji ślubnych, możecie wykorzystać je w przygotowaniu zaproszeń, winietek etc. Są świetnym i oryginalnym prezentem dla rodziców a dla Was niezwykłą pamiątką z okresu narzeczeństwa. Sesja narzeczeńska to wiele korzyści dla przyszłej Pary Młodej.

Sesje narzeczeńskie – galeria zdjęć

Zapraszam Was do obejrzenia galerii zdjęć z moich sesji narzeczeńskich.

sesja narzeczeńska bagry kraków
sesja narzeczeńska park bednarskiego kraków
sesja narzeczeńska w parku w krakowie
sesje narzeczeńskie sad w mszanie dolnej
zdjęcia par w krakowie
sesja narzeczeńska pary na rynku w krakowie
sesja narzeczeńska kraków mogilany
zdjęcia par krakowski kazimierz
sesja narzeczeńska w limanowej
zdjęcia par sesja koło agh w krakowie
sesja narzeczeńska na kazimierzu
sesja narzeczeńska nad wisłą
sesja narzeczeńska w krakowskim parku
sesja narzeczeńska w zabytkowym centrum krakowa
sesja narzeczeńska jezioro bagry kraków
sesja przedślubna kraków i okolice
sesja przedślubna kraków teatr słowackiego
sesja przedślubna park lotników w krakowie
sesja przedślubna kraków podgórze
sesja przedślubna mszana dolna
sesja przedślubna kraków
sesja przedślubna limanowa beskid wyspowy
zdjęcia narzeczeńskie w mogilanach
zdjęcia narzeczeńskie sesja w krakowie
fotograf kraków zdjęcia narzeczeńskie
fotograf z krakowa zdjęcia narzeczeńskie
fotografia ślubna kraków zdjęcia narzeczeńskie
zdjęcia narzeczeńskie limanowa
kazimierz sesja w krakowie zdjęcia narzeczeńskie
rynek główny sukiennice sesja narzeczeńska
sesja narzeczeńska uniwersytet jagielloński
sesja narzeczeńska w krakowskim parku
sesja narzeczeńska wieliczka
sesja narzeczeńska w niepołomicach
sesja narzeczeńska na bulwarach wiślanych

Sesja narzeczeńska – poradnik

Jeśli nie macie pomysłu na sesję narzeczeńską, możecie liczyć na moje propozycje i doświadczenie. Jeśli to Wasza pierwsza sesja (a tak jest w większości przypadków), chętnie podpowiem jak się do niej przygotować i jak pozować, by efekt był znakomity. Nieważne czy już zaplanowaliście swój ślub, czy podchodzicie do tego na luzie. Wspólne zdjęcia wykonane w swobodnej atmosferze będą świetną pamiątką!      

Plener narzeczeński – Wasze pierwsze, profesjonalne zdjęcia

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą być wykonane w dowolnej lokalizacji. Jeśli chodzi o tego typu sesje, miejsce ma dość drugorzędne znaczenie. Plenery narzeczeńskie w głównej mierze skupione są na Parze. Jako fotograf staram się zainspirować swoich modeli do pokazania przed obiektywem radości, szczęścia, uśmiechu, pozytywnych relacji. Wszystkiego co sprawia, że jest Wam ze sobą dobrze. Jeśli uda się nam złapać w kadrze choćby trochę tej niezwykłej chemii między Wami, to nasze spotkanie można uznać za udane. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie.  

Sesja narzeczeńska Pary – zdjęcia i dobra zabawa

Sesja Pary wcale nie musi być sesją narzeczeńską. Jeśli na razie nie macie dalekosiężnych planów życiowych a mimo to chcielibyście uwiecznić kilka wspólnie spędzonych chwil, umówcie się ze mną na zdjęcia. Fotografie z takiego spotkania wyglądają bardzo podobnie jak w przypadku klasycznych sesji narzeczeńskich. Dużo w tym dobrej zabawy, uśmiechu i radości, bez nadęcia i niepotrzebnej sztuczności. W końcu o pozytywną energię w tym wszystkich chodzi. Sesja pary sprawi, że będziecie mieć kilka pięknych, profesjonalnych zdjęć.

Sesja narzeczeńska – kiedy najlepiej ją zrobić?


Jednym z najczęściej zadawanych przez Pary pytań jest to dotyczące terminu sesji narzeczeńskiej. Sesja narzeczeńska może być zrealizowana nawet dwa lata przed ślubem. Zdarzało się również, że sesję narzeczeńską wykonywaliśmy kilka dni przed datą ślubu. Oba rozwiązania są super. Jeśli zastanawiacie się kiedy jest najlepszy czas na takie zdjęcia, wybierzcie swoją ulubioną porę roku. Co bardziej Wam odpowiada? Nastrojowa, jesienna sesja narzeczeńska, czy może pełna zieleni sesja letnia? A może sesja narzeczeńska w czasie gdy wszystko wkoło kwitnie, podobnie jak Wasza miłość? Nie ma jednej reguły na to kiedy zrobić sesję narzeczeńską. Macie więc pełną swobodę wyboru.

Jak wygląda plenerowa sesja narzeczeńska?


Jeśli zastanawiacie się jak wygląda sesja narzeczeńska, to przedstawię Wam jej skrócony scenariusz. Najpierw uzgadniamy gdzie i w jakim stylu wykonamy zdjęcia. Chętnie podrzucę Wam kilka ciekawych pomysłów i inspiracji. Później już spotkamy się w wybranym miejscu i spokojnie popracujemy nad fajnymi ujęciami. Sesja narzeczeńska trwa z reguły około 2 godziny. W tym czasie nie tylko robimy zdjęcia, ale również rozmawiamy, żartujemy i wzajemnie się poznajemy. Dzięki temu znika dystans, ulatnia się stres a ja mogę wykonać Wam bardziej naturalne zdjęcia.

Przez cały czas trwania sesji jestem dla Was wsparciem. Nie wiecie jak pozować? Co zrobić z rękami? Jak ustawić głowę, jak się uśmiechnąć lub przytulić? Bez obaw, wszystko Wam podpowiem. W międzyczasie pokaże Wam też kilka wykonanych kadrów. Dzięki temu większość Par od razu łapie luz a zdjęcia są jeszcze fajniejsze. Po sesji wybieram najlepsze zdjęcia i po autorskiej obróbce przesyłam Wam do wglądu. Od razu możecie opublikować jedno z nich na swoich kanałach społecznościowych, wzbudzając zachwyt wśród swoich znajomych.

Zdjęcia narzeczeńskie- jak się przygotować?


Sesja narzeczeńska ma najczęściej luźny i nieformalny charakter. Nie musicie więc jakoś specjalnie się do niej przygotowywać. Niezwykle ważne jest to, byście pojawili się na sesji w dobrym nastroju. Jeśli ma to być poranna sesja narzeczeńska, dzień wcześniej warto nieco wcześniej położyć się spać. Jeśli chcecie wykonać letnią sesję narzeczeńską nad jeziorem lub rzeką, nie zapomnijcie o środku na komary. Polecam również wykonanie na sesję dobrego makijażu fotograficznego. Podkreśli on urodę i będzie po prostu lepiej widoczny na zdjęciach. Polecam również zabranie ze sobą na sesję narzeczeńską chusteczek higienicznych lub transparentnego pudru na wypadek, gdyby twarz wymagała delikatnego zmatowienia.

Dodatki na sesję narzeczeńską


Jeśli marzą Wam się zdjęcia prezentujące jakąś część Waszej osobowości, zainteresowań lub pasji, takie tematy można ciekawie wpleść w scenariusz sesji narzeczeńskiej. Jeśli oboje uwielbiacie jazdę na rowerach, wspinacie się po górach, kochacie wspólne gotowanie lub fascynuje Was film lub muzyka, warto przełożyć to na kilka zdjęć. Wystarczy że zabierzecie ze sobą na sesję kilka dodatkowych rekwizytów. Do tego dorzucimy jakiś kreatywny pomysł na zdjęcie i mamy kandydata do zdjęcia roku! 🙂

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?


Zastanawiacie się jak się ubrać na sesję narzeczeńską? Przede wszystkim warto być sobą i postawić na swój ulubiony styl. Lekko i sportowo czy klasycznie i elegancko? To zależy od Was samych i tego, co bardziej się Wam podoba. Ubiór na sesję powinien być wygodny i komfortowy, dlatego lepiej postawić na to, co już wisi w Waszej szafie, niż kupować nowe rzeczy. Jeśli zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mają mieć określony charakter, strój warto dostosować do miejsca i klimatu sesji. Fajnie jeśli ubierzecie się w podobnym stylu i dobrze dopełniającej się kolorystyce.

Pierwsza sesja – jak pozować do zdjęć?


Sztuka pozowania do zdjęć wymaga wielu ćwiczeń i dużej świadomości na temat własnego ciała. Nie można się tego nauczyć w ciągu trwającej godzinę sesji. Co w tym wypadku? Nawet bez umiejętności pozowania możecie świetnie wyglądać. Przede wszystkim słuchajcie uważnie wskazówek fotografa który z racji swojego doświadczenia z pewnością podpowie Wam jak się ustawiać i co wygląda korzystnie. Podczas moich sesji narzeczeńskich najpierw wspólnie ustalamy jak ma wyglądać konkretna scena a później w tych ramach pozwalamy sobie na naturalność i spontaniczność. Efekty takich sesji możecie zobaczyć powyżej.

Sesje Par – zobacz moje zdjęcia


Jeśli chcecie zobaczyć jeszcze więcej zdjęć z moich sesji narzeczeńskich, zapraszam serdecznie na mojego bloga.

Sesja narzeczeńska w Krakowie to nie jedyna opcja. Dojazd w inne miejsca również nie stanowi problemu.

Sesja narzeczeńska – podsumowanie

Podsumujmy największe zalety sesji narzeczeńskiej:

będziecie mieć piękne zdjęcia z okresu narzeczeństwa

o 90% mniejszy stres w dniu ślubu i podczas sesji ślubnej

dowiecie się jak pozować i świetnie wyglądać w każdej sytuacji

wykorzystacie zdjęcia z sesji do personalizowanych dekoracji ślubnych, winietek, plakatów, czy wystawek

wydrukowane zdjęcia będą świetnym pomysłem na prezent dla rodziców czy dziadków

poznamy się lepiej co znacząco usprawni współpracę w dniu ślubu

dobra zabawa i fajne wspomnienia 🙂

Jednym słowem – warto!