sesja sensualna w krakowie

Sesja sensualna

Sesja sensualna to w dużym uproszczeniu indywidualna sesja zdjęciowa której celem jest przedstawienie kobiecej zmysłowości i piękna w formie subtelnych i delikatnych zdjęć. Dzisiejszy post poświęcę w całości fotografii sensualnej.

Sensualna sesja kobieca – fakty i mity

Sensualna sesja kobieca bardzo często mylona jest ze zdjęciami o zabarwieniu erotycznym. Tymczasem jest to zupełnie inny typ zdjęć! W fotografii sensualnej nie ma mowy o instrumentalnym podejściu do kobiecego ciała i cielesności w ogóle. Jedną z naczelnych cech fotografii sensualnej jest subtelność. Tutaj wdzięk i zmysłowość w lekki, nienachalny sposób przeplatają się z odrobiną kokieterii, dzięki czemu w trakcie takiej sesji mogą powstać piękne, pełne naturalności, a jednocześnie niezwykłego blasku portrety kobiece. Sensualna sesja kobieca to zdjęcia pełne niedopowiedzeń, otoczone aurą tajemniczości kadry prezentujące piękno i powab modelki w lekki, eteryczny sposób.

Kolejnym mitem wynikającym z niezrozumienia idei fotografii sensualnej jest twierdzenie, że sesja sensualna to zdjęcia w zmysłowych, koronkowych strojach, gorsetach czy pończochach. Nic podobnego! W tym wypadku mowa o fotografii buduarowej.

sesja portretowa dla kobiety

Fotografia buduarowa – czym różni się od fotografii sensualnej?

Fotografia buduarowa to nieco inny typ kobiecej fotografii, w której większy nacisk kładzie się zarówno na zmysłowy strój modelki, jak również wnętrze w którym wykonywane są zdjęcia. Sesja buduarowa odbywa się często w specjalnie przygotowanym atelier, którego subtelny wystrój doskonale komponuje z seksownym, pełnym klasy i wdzięku wyglądem modelki. Zdjęcia buduarowe to to nie tylko elegancka bielizna, ale również szlafrok, sukienka, biżuteria, seksowne szpilki, kwiaty czy koronkowe zdobienia. Sesja buduarowa w odróżnieniu od sesji sensualnej to pójście o krok dalej w eksponowaniu kobiecego piękna w seksownej, choć wciąż dalekiej od frywolności formie.

O ile fotografia sensualna i fotografia buduarowa są pokrewnymi rodzajami kobiecej fotografii, to wielu fotografów (w tym również ja) rozróżnia je na dwie niezależne formy.

Portret sensualny

Wróćmy do fotografii sensualnej. Jednym z jej najczęściej praktykowanych rodzajów jest portret sensualny. Sama definicja klasycznego portretu fotograficznego określa uchwycenie rysów fizycznych, lub inaczej – aparycji fotografowanej osoby z jej cechami charakterologicznymi i duchowymi. Sensualny portret kobiecy wzbogaca ten zestaw o paletę pozytywnych emocji, takich jak radość, bliskość, harmonia, miłość, ufność, rozkosz, natchnienie, swoboda, optymizm, wzruszenie czy zachwyt. Na portretach sensualnych największe znaczenie ma spojrzenie modelki, to właśnie jej wzrok wyraża najwięcej. Podobnie jak w klasycznych portretach cała mimika twarzy ma fundamentalne znaczenie, jednak uwaga skupia się przede wszystkim na oczach.

zdjecia kobiece portrety kraków

Sesja sensualna na prezent

Sesja sensualna to doskonały pomysł na prezent dla żony, dziewczyny czy przyjaciółki. Dzięki takiej sesji można zatrzymać w kadrach swoje piękno i wdzięk, lecz nie tylko! Sesja sensualna ma często wymiar niemal duchowo- terapeutyczny. Dzięki takim zdjęciom fotografowana kobieta może zyskać pewność siebie, uwierzyć w swą wyjątkowość czy zaakceptować swoje niedoskonałości. Sesja sensualna może być również swoistym ukoronowaniem kobiecości dla kobiety spełnionej życiowo.

Rosnąca popularność sesji tego typu jest dowodem, że kobiety są coraz bardziej otwarte i świadome swych atutów, bez fałszywej skromności czy niepotrzebnego skrępowania. Co więcej, sesje sensualne są coraz częściej zamawiane w formie prezentu przez panów, którzy w ten sposób chcą zrobić niespodziankę swojej wybrance i podkreślić jak bardzo jest dla nich ważna.

Jeśli chcesz sprawić komuś tak wyjątkowy prezent, możesz to zrobić w formie vouchera na sesję.

Prywatna sesja zdjęciowa – pokaż swoją zmysłowość i kobiecość

A może to właśnie Tobie marzy się sesja sensualna? Skontaktuj się ze mną i zapytaj o szczegóły. Może sama masz jakiś pomysł lub wprost przeciwnie – chętnie poznasz siebie z tej bardziej obiektywnej strony, widzianej okiem fotografa? Prywatna sesja zdjęciowa to świetny sposób na to by spełnić swoje marzenia. Pokaż swoją zmysłowość i kobiecość w subtelnej, a zarazem wyrafinowanej formie.

sesja kobieca w krakowie

Jak wygląda sesja kobieca?

Każda sesja zdjęciowa wymaga naszkicowania pewnego planu działania. Tego typu zdjęcia powstają w świadomym procesie, nic nie dzieje się tu bez przyczyny. Każdy fotograf ma swój modus operandi. Pozwól że przedstawię Ci swój własny.

  1. Skontaktuj się ze mną i napisz/ opowiedz, o jakich zdjęciach marzysz. Nie musisz mieć konkretnych pomysłów na ujęcia i miejsce- to akurat moja rola. Po prostu opowiedz mi w paru słowach o tym czego oczekujesz.
  2. Jeśli wysłałaś mi wiadomość e-mail, odpowiem przedstawiając ogólny zarys takiej sesji, czyli jak ja to widzę. Jeśli pomysł i moja oferta przypadną Ci do gustu, przejdziemy do szczegółowych ustaleń, wyboru miejsca, dnia i godziny. Podpowiem Ci również jak przygotować się do zdjęć (o tym kilka słów poniżej).
  3. Sesja może odbyć się w plenerze lub w studyjnym atelier w Krakowie. Wybór miejsca w dużej mierze uzależniony jest od samych pomysłów. Jej czas trwania to z reguły około 1,5 godziny. W jej trakcie podpowiem Ci jak pozować, jak ułożyć dłonie, jak usiąść, jak poprawić włosy i jak spojrzeć w kierunku obiektywu. O nic nie musisz się martwić. Pracujemy do czasu aż uda się wykonać piękny kadr. Już podczas sesji pokażę Ci pierwsze efekty dzięki czemu zyskasz pewność siebie.
  4. Jeśli chcesz to na sesję możesz przyjść z mężem, chłopakiem czy przyjaciółką. Jeśli dzięki ich obecności poczujesz się lepiej to super, zapraszam serdecznie!
  5. Po sesji otrzymasz podglądy wszystkich udanych zdjęć, z których wybierzesz swoje ulubione. Wybrane zdjęcia poddam profesjonalnej obróbce a Ty otrzymasz je w formie plików w dużej rozdzielczości

Proste, prawda? 🙂

Jak przygotować się do sesji kobiecej?

Przygotowania do sesji kobiecej obejmują właściwie elementy Twojego wyglądu – makijaż, fryzurę, ubiór, manicure i pedicure. Szczególnie ważne jest profesjonalny makijaż ponieważ jak już wiesz, zdjęcia z sesji sensualnej koncentrują się przede wszystkim na ujęciach twarzy. Pozostałe kwestie również warto dopracować, by podczas sesji nie myśleć o niedoskonałościach, tylko skupić się na samych zdjęciach.