fbpx

Świadkowie na ślub

Dziś kilka słów o  osobach wyróżnionych przez Młodą Parę. Świadkowie na ślub – z rolą tą wiążą się zaszczyty, ale przede wszystkim obowiązki.

Świadkowie na ślub

Świadkowie na ślub to osoby zaufane, po prostu. Nie tylko zorganizują niezapomniany wieczór panieński/ kawalerski, ale też doradzą przy doborze strojów ślubnych itp. Ich rolą w dniu zaślubin jest m.in. dostarczenie obrączek do zakrystii, czy odbieranie kwiatów w trakcie życzeń. To jednak nie wszystko, ale o tym za chwilę.

Jak wybrać Świadków na ślub?

Jak wybrać Świadków? Najbardziej powszechną opcją Świadków na ślub jest para kobieta- mężczyzna. Coraz częściej jednak zdarza się, że w ślubie asystują osoby tej samej płci. Nie jest również powiedziane, że Panna Młoda powinna mieć Świadkową, natomiast Pan Młody Świadka. Wszystko to są kwestie dość umowne a rola Świadków w znaczeniu urzędowym czysto symboliczna. Ogranicza się właściwie tylko do podpisania dokumentów ślubnych.

Do ról Świadków często wybierani są bliscy członkowie rodziny- rodzeństwo czy kuzynostwo, a także bliscy przyjaciele Pary Młodej. Niekoniecznie muszą to być osoby w podobnym wieku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wybór osób które są parą. Dzięki temu nasi Świadkowie mogą aktywnie pełnić swe role, a jednocześnie dobrze się bawić.

ŚwiadkowieŚwiadkowie w dniu ślubu – nieocenione wsparcie

Świadkowie przede wszystkim powinni zachować czujność przez cały czas trwania ślubu i przyjęcia weselnego. Ich zadaniem jest troszczyć się o to, by wszystko poszło zgodnie z planem. Dbanie o komfort gości, komunikację z obsługą przyjęcia, załatwianie wszystkich bieżących problemów to podstawowe funkcje Świadków. Dzięki temu Para Młoda może w pełni świętować swój wielki dzień, nie przejmując się bieżącymi sprawami. Miłym zwyczajem jest wzniesienie przez Świadków toastu za zdrowie Młodej Pary, czy też specjalna przemowa.

Świadkowie w dniu ślubu pełnią różne funkcje. Jednym z ich najważniejszych obowiązków jest czuwanie nad wyglądem Pary Młodej. Rozmazany makijaż, zburzona wiatrem fryzura, podwinięty brzydko garnitur to częste “wypadki”. W takich momentach Świadkowie powinni być blisko Młodej Pary i pomóc im szybko rozwiązać problem. Kiedyś byłem – nomen omen- świadkiem mrożącą krew w żyłach sceny, jak przytomna druhna uratowała welon (i chyba nie tylko welon) Panny Młodej, swobodnie opadający na palącą się świecę. Strach pomyśleć, co byłoby dalej…

Podziękowania dla Świadków

Bycie Świadkiem to nie tylko zaszczyt, ale również obowiązki. Pomoc Świadków w dniu ślubu jest po prostu nieoceniona. Jeśli więc wybraliście już swoich Świadków, podziękujcie za ich zaangażowanie i wsparcie. Specjalna muzyczna dedykacja lub drobny upominek sprawią, że docenicie ich wyjątkowe role.

Oferta fotografii

Menu