fbpx

Świadkowie na ślub

Dziś kilka słów o  osobach wyróżnionych przez Młodą Parę. Świadkowie na ślub – z rolą tą wiążą się zaszczyty, ale przede wszystkim obowiązki.

Świadkowie na ślub

Świadkowie na ślub to osoby zaufane, po prostu. Nie tylko zorganizują niezapomniany wieczór panieński/ kawalerski, ale też doradzą przy doborze strojów ślubnych itp. Ich rolą w dniu zaślubin jest m.in. dostarczenie obrączek do zakrystii, czy odbieranie kwiatów w trakcie życzeń. Jednak nie tylko to!

Świadkowie przede wszystkim powinni troszczyć się o to, by wszystko poszło zgodnie z planem. Dbanie o komfort gości, komunikację z obsługą przyjęcia, załatwianie wszystkich bieżących problemów, dzięki czemu Para Młoda może w pełni świętować swój wielki dzień. Miłym zwyczajem jest wzniesienie przez Świadków toastu za zdrowie Młodej Pary, czy też specjalna przemowa.

ŚwiadkowieJednym z najważniejszych obowiązków Świadków jest czuwanie nad wyglądem Pary Młodej. Rozmazany makijaż, zburzona wiatrem fryzura, podwinięty brzydko garnitur to częste “wypadki”. W takich momentach Świadkowie powinni być blisko Młodej Pary i pomóc im szybko rozwiązać problem. Kiedyś widziałem mrożącą krew w żyłach scenę, jak przytomna Świadkowa uratowała welon Panny Młodej, swobodnie opadający na palącą się świecę.

Podziękowania dla świadków

Pomoc Świadków w dniu ślubu jest po prostu nieoceniona. Jeśli więc wybraliście już swoich Świadków, poproście ich o to, by byli czujni. Później warto podziękować im, na przykład jakąś specjalną muzyczną dedykacją lub drobnym upominkiem.

Zobacz również

Menu