fbpx

Światło na sali ślubnej

Światło na sali ślubnej to najważniejsza dekoracja wesela. Gustownie udekorowana sala, w której odbędzie się przyjęcie weselne to klucz do tego, by Wasze zdjęcia ślubne wyglądały zjawiskowo. Świeże kwiaty na stołach, girlandy, winietki, wszystko to z pewnością podniesie estetykę i umili czas Waszym gościom. Jednak zasadniczą kwestią w dekoracji sali ślubnej jest światło na sali ślubnej. Fotografia ślubna jest od niego uzależniona!

Wybierając lokal na przyjęcie weselne warto zwrócić uwagę na kwestie dotyczące oświetlenia sali w której odbędzie się wesele. Jeśli zależy Wam na pięknych zdjęciach, to decydującą rolę odgrywa światło. Naprawdę, nie ma nic ważniejszego dla Waszych zdjęć z przyjęcia weselnego niż światło.

Światło na sali ślubnej

Światło na sali ślubnej – jakie jest najlepsze?

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, skąd bierze się poczucie mniejszego i większego komfortu podczas przebywania w danym miejscu. Odpowiedź jest prosta- światło. To ono w głównej mierze wpływa na nasze odczucia. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze miejsca na przyjęcie weselne. W końcu spędzimy tam kilkanaście godzin.

Jakie jest najlepsze światło na sali ślubnej? Nie trzeba być ekspertem by właściwie zdiagnozować warunki panujące w lokalu. Przebywając wewnątrz powinniśmy się czuć dobrze. Światło powinno budzić przyjemne wrażenie- to najważniejsze kryterium oceny. Nie powinno być zbyt ostre, męczyć nas i oślepiać. Miękkie, dobrze rozproszone światło sprawia, że czujemy się dobrze i komfortowo. Cała sala powinna być równomiernie oświetlona, dotyczy to zarówno miejsca w którym odbywa się zabawa taneczna, jak również miejsc w których biesiadują goście weselni.

Niestety, zdecydowana większość lokali organizujących przyjęcia weselne nie przewidziało w swoich planach zapewnienia swym gościom komfortowych warunków oświetleniowych, odpowiedniej akustyki itd. Przyznam, że to nieco dziwna polityka. Jestem przekonany, że do takich miejsc wiele osób chętniej by wracało. Myślę też, że w tym tkwi tajemnica sukcesu wielu lokali weselnych oblężonych często na kilka lat do przodu. Dobra kuchnia i sprawna obsługa to nie wszystko. Komfort gości jest bardzo ważny.

Jak poprawić wygląd sali weselnej?

Skoro nic na to nie poradzimy, możemy spróbować zmienić rzeczywistość. Sposobem na to są profesjonalne dekoracje świetlne. Dzięki nim nawet przeciętnej urody lokal z programowo żółtymi ścianami zmieni się na czas przyjęcia w ekskluzywną salę balową. Wystarczy odpowiednia aranżacja, umiejętne podświetlenie stolików, ścian, czy parkietu tanecznego, by całość zrobiła piorunujące wrażenie. A do tego mogą dojść jeszcze atrakcje specjalne, snopy światła podążające za Parą w trakcie pierwszego tańca, wodospady świetlne, lasery, motywy poruszające się po ścianach, pokazy fajerwerków itd.

Pomysły i inspiracje na pięknie oświetlone sale weselne znajdziecie w Google

Oświetlenie sali weselnej

Oświetleniem sal weselnych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Koszt takiej usługi zależy zwykle od przestrzeni jaką trzeba oświetlić, ilości wykorzystanego światła itd. Jeśli w sposób szczególny zależy Wam na wizualnej stronie przyjęcia, koniecznie weźcie to pod uwagę w planowaniu budżetu ślubnego. Światło to najważniejsza dekoracja Waszego przyjęcia weselnego.

O innych atrakcjach na przyjęcie weselne możecie przeczytać w poście Pomysły na przyjęcie weselne

Oferta fotografii

Menu